• <
BOTA_2023

Polskie Forum Technologii Morskich uruchomiło pilotażowy program pod tytułem „Co wiemy o gospodarce morskiej. Porozmawiajmy”

Jerzy Czuczman

23.10.2019 08:34 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Polskie Forum Technologii Morskich uruchomiło pilotażowy program pod tytułem „Co wiemy o gospodarce morskiej. Porozmawiajmy”

Partnerzy portalu

Polskie Forum Technologii Morskich uruchomiło pilotażowy program pod tytułem „Co wiemy o gospodarce morskiej. Porozmawiajmy” - GospodarkaMorska.pl

Program adresowany jest do młodzieży, aby już od najmłodszych lat kształtować świadomość możliwości jakie stwarza gospodarka morska, z którą jesteśmy mocno związani miejscem zamieszkania.

Spotkanie inauguracyjne odbyło się we czwartek 17 października 2019r w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdyni, przy aktywnym wsparciu firmy HG Solutions z Gdyni.

Monika, młoda pani inżynier prowadząca spotkanie na początku przedstawiła przygotowaną przez siebie prezentację ukazującą gospodarkę morską od strony osoby zastanawiającej się jaki zawód wybrać w przyszłości. Opowiadając o budowie statku, pokazane zostały rozmaite zawody i ich znaczenie dla  gospodarki.

Ogromne wrażenie, nie tylko na Młodzieży ale i na Paniach Nauczycielkach opiekujących się młodzieżą, wywołał film przedstawiający co wydarzyło się w przemyśle stoczniowym Polsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Niewiele o tym było wiadomo, pomimo  że wszyscy mieszkamy tak blisko morza i przynajmniej w niektórych rodzinach są osoby związane zawodowo z gospodarką morską.

Zachętą do dyskusji o wyborze przyszłego zawodu był krótkometrażowy film „Skok” pokazany podczas tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni. Film w nietuzinkowy sposób uświadamia jak ogromne znaczenie mają marzenia i to, aby nie poddawać się zbyt szybko, gdy coś pójdzie nie tak na starcie do kariery i realizacji marzeń.

Na pytania młodzieży odpowiadała Monika prowadząca spotkania, a także Krystian towarzyszący jej młody projektant pracujący w firmie produkującej jachty oraz Karol doświadczony inżynier, zajmujący się uruchamianiem systemów automatyki na statkach.

Na zakończenie zorganizowany został konkurs z nagrodami ufundowanymi przez firmę HG Solution.

Już po zakończeniu spotkania spora grupa młodzieży nadal pozostała na sali zadając w bezpośredniej rozmowie wiele ciekawych pytań.

Gorące podziękowania należą się Monice, Krystianowi, Karolowi oraz firmie HG Solution za zorganizowanie spotkania, a także Gronu Pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni za pomysł i zaproszenie na spotkanie z młodzieżą.

Dziękujemy za wysłane grafiki.