• <
Famor_1100x200_2022

Niemiecka stocznia ofiarą koronawirusa? FSG złożyła wniosek o upadłość

gm24

28.04.2020 12:02 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Niemiecka stocznia ofiarą koronawirusa? FSG złożyła wniosek o upadłość

Partnerzy portalu

Niemiecka stocznia ofiarą koronawirusa? FSG złożyła wniosek o upadłość - GospodarkaMorska.pl

W piątek 24 marca stocznia Flensburger Schiffbau-Gesellschaft złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Za bezpośrednią przyczynę upadłości można uznać skutki epidemii Covid-19 jednak stocznia FSG od dłuższego zmagała się z poważnymi problemami finansowymi.

- Celem kontrolowanej upadłości jest restrukturyzacja i kontynuacja działalności przedsiębiorstwa pod własnym zarządem - powiedział rzecznik stoczni FSG.

Flensburger Schiffbau-Gesellschaf od kilkunastu miesięcy była pod kreską. Specjalizująca się w budowie promów firma w ostatnich miesiąca zmagała się z brakiem terminowości i opóźnieniami dostaw kolejnych jednostek.

Na początku ubiegłego roku informowaliśmy na łamach naszego portalu o opóźnieniu dostawy nowoczesnego promu Honfleur dla Brittany Ferries. W mediach było głośno także o niedotrzymaniu terminu dostawy W.B. Yeats dla Irish Ferries. Duże bloki do tych jednostek powstawały w polskiej stoczni Marine Projects. Problemy niemieckiej stoczni wywołały efekt domina i zakłóciły realizację kolejnych kontraktów takich jak dostawa dwóch nowych promów dla TT Line działającego w Tasmanii pod marką Spirit of Tasmania.

Istniejąca od 1872 roku stocznia FSG przez blisko 140 lat zbudowała ponad 750 jednostek. Od 2014 r. zakłady należą do koncernu SIEM Industries. Początkowo specjalizowała się w budowie parowców.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.