• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Trawler rybacki Rockall zwodowany w SR Nauta (foto, wideo)

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Trawler rybacki Rockall zwodowany w SR Nauta (foto, wideo)
Trawler rybacki Rockall zwodowany w SR Nauta (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

pc

02.06.2017 Źródło: własne

Trzecie w tym roku wodowanie w Stoczni Remontowej Nauta w Gdańsku. Tym razem był to częściowo wyposażony trawler dla Karstensens Skibsvaerft AS. Uroczystość odbyła się w piątek. To już dziesiąta jednostka, która powstała w Zakładzie Nowych Budów SR Nauta dla tego duńskiego odbiorcy.

– Ta jednostka rybacka będzie służyła do przewozu świeżej ryby – mówi Sławomir Latos, prezes SR Nauta.

Rockall, oznaczony numerem budowy B-436, ma 69,9 m długości, 14,2 m szerokości oraz 7,5 m zanurzenia. To jednostka zbliżona parametrami do poprzednich zbudowanych w Zakładzie Nowych Budów w Gdańsku dla Karstensens Skibsvaerft AS. Mowa o Beinur i Grateful.

Finalnym odbiorcą statku będzie Astrid Fiskeri AS.

Jak poinformował Reza Sohrabian, szef marketingu ds. Nowych Budów Stoczni Nauta, w budowie dla tego duńskiego odbiorcy jest siedem kolejnych statków. Długotrwała współpraca i kolejne zlecenia są dowodem zaufania naszego klienta i zadowolenia z wysokiej jakości naszej pracy – dodał.

Budowa statków rybackich należy do specjalności Zakładu Nowych Budów Stoczni Remontowej Nauta. Od momentu uruchomienia zakładu w Gdańsku jesienią 2013 r., stocznia zakontraktowała łącznie 22 statki do połowu ryb. Oprócz statków rybackich, w portfolio Nauty są także jednostki naukowo-badawcze i statki obsługowe dla sektora offshore.

– Idziemy w kierunku w pełni wyposażonych jednostek. W większości będziemy je wodować już w przyszłym roku – mówi Latos.

W ostatnim czasie stocznia pozyskała także ważny kontrakt na budowę w pełni wyposażonego statku wywiadowczego dla Szwedzkiej Marynarki Wojennej.

Stocznia Nauta, należąca do grupy MARS Shipyards & Offshore, łączy wieloletnią tradycję okrętową z nowoczesnymi technologiami. Należy do zakładów o bardzo szerokim wachlarzu usług. Oprócz standardowych remontów, wykonuje także skomplikowane konwersje i przebudowy, a także wyposaża statki obsługujące sektor offshore.

Zwiększony potencjał dokowy i produkcyjny pozwala Naucie remontować nawet największe jednostki wpływające na Bałtyk. Dwa lata temu Nauta powróciła na rynek nowych budów, otwierając Zakład Nowych Budów na terenie gdańskich pochylni, gdzie zatrudnienie znalazło ponad 500 osób i jest ono zwiększane w szybkim tempie.

Nauta jest również bardzo aktywna w obszarze innowacji. Stocznia wspólnie z uczelniami wyższymi oraz ośrodkami naukowymi uczestniczy w kilku projektach o charakterze badawczo-rozwojowym, których celem jest opracowanie i wdrożenie nowatorskich produktów mogących znaleźć zastosowanie m.in. w ochronie środowiska, energetyce, oraz różnych gałęziach przemysłu – w tym również w przemyśle wojskowym.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.