• <

Nagroda dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

pc

26.04.2018 11:41 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Nagroda dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Partnerzy portalu

Nagroda dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - GospodarkaMorska.pl

Pomorska Strefa poprawia wyniki. Podwojenie zysku netto było głównym kryterium przyznania Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nagrody Orła 2018 tygodnika Wprost.  Na gali statuetkę odebrał wiceprezes Strefy Paweł Lulewicz.

Tygodnik Wprost przyznaje coroczne nagrody firmom, które w ciągu trzech lat utrzymują poprawę  wyniku finansowego. PSSE podwoiła zysk netto z 810 tys. zł w 2015 r. do prawie 1,5 mln zł w roku ubiegłym. Dziękując za tę nagrodę wiceprezes podkreślił, że jest to m.in. efekt zwiększenia liczby wydanych zezwoleń na działalność w strefie, stałych poszukiwań oszczędności, a także wprowadzania innowacyjnych i tańszych rozwiązań związanych z funkcjonowaniem spółki. To również rezultat skutecznej i efektywnej pracy naszych pracowników. 

- Nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że idziemy w dobrym kierunku. Naszą misją jest tworzenie najlepszych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości, przyjaznego dla biznesu i nauki ekosystemu oraz wspieranie innowacyjnych firm i startupów.  Dzisiaj, gdy nasza praca  ma odzwierciedlenie nie tylko w rosnącej wciąż liczbie inwestorów, ale także w dobrych wynikach finansowych spółki, możemy mieć powody do satysfakcji – powiedział Paweł Lulewicz. 

Osiągnięte w ubiegłym roku wyniki  inwestycyjne - pozyskanie aż 36 inwestorów, którzy zadeklarowali nakłady rzędu 2,086 mld zł uplasowały PSSE na 3. miejscu w wynikach 14 polskich stref ekonomicznych. Inwestorzy zadeklarowali utworzenie 732 nowych miejsc pracy i utrzymanie zatrudnienia na poziomie 6342,38 etatu. Jednym z nich jest  największy od lat inwestor - PDH Polska S.A. z Grupy Azoty. Zadeklarowane przez spółkę nakłady (1,49 mld PLN), są najwyższe w historii Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w przeliczeniu na jeden projekt inwestycyjny. Dla porównania w 2015 r. wydane zostały 15 zezwoleń na działalność w strefie, w 2016 – 16. 

Od początku 2018 r. Strefa wydała 10 zezwoleń na łączną kwotę 90,35 mln zł. Pozyskani inwestorzy zadeklarowali utworzenie 99 nowych miejsc pracy i utrzymanie 1346 etatów.

– Dziękujemy za zaufanie, którego wyrazem jest ta nagroda i deklarujemy, iż zrobimy wszystko, aby tego zaufania nie zawieść. Naszym celem jest utrzymanie takiego tempa rozwoju w kolejnych latach. Jesteśmy i chcemy nadal być jedną z najdynamiczniej rozwijających się specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, której celem działania jest przyśpieszenie rozwoju gospodarczego kraju – dodał wiceprezes.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.