• <
kongsberg_mega_2020

Kobiety też budują statki. Już w sobotę wyjątkowy spacer po Stoczni Gdańskiej

Strona główna Stocznie, offshore Kobiety też budują statki. Już w sobotę wyjątkowy spacer po Stoczni Gdańskiej
Kobiety też budują statki. Już w sobotę wyjątkowy spacer po Stoczni Gdańskiej - GospodarkaMorska.pl

ew

09.10.2019 Źródło: własne

Jak daleko sięga historia kobiet w przemyśle okrętowym w Polsce? Jakie zawody wykonywały kiedyś i wykonują dziś? W trakcie spaceru, który odbędzie się 12 października o godz. 12.00, przewodniczkami będą: Patrycja Kruk – projektantka architektury statków wodnych, Emilia Mirek - operatorka suwnic nabrzeżowych, Dominika Werdecka-Latarska - inspektorka powłok malarskich. O pracownicach Stoczni Gdańskiej opowie Magda Stormowska. Wydarzenie organizowane jest we współpracy projektów: Kobiety też budują statki i Metropolitanka. Start: Brama Historyczna Stoczni Gdańskiej nr 2.

Spacer jest kontynuacją świętowania Światowego Dnia Morza, którego tegorocznym hasłem jest „Empowering Women in the Maritime Community”. Po terenach postoczniowych oprowadzą i o kobietach w branży morskiej i stoczniowej opowiedzą:

Patrycja Kruk – projektantka architektury statków wodnych. Absolwentka Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Doktorantka macierzystej uczelni zajmująca się zagadnieniem edukacji zwróconej na poznanie lokalności, ze szczególnym uwzględnieniem obecności elementów architektury statkowej w przestrzeni miejskiej. Współzałożycielka Grupy byćMORZE zajmującej się edukacją projektową połączoną z popularyzacją kultury związanej ze statkami.

Emilia Mirek - operatorka suwnic nabrzeżowych i placowych na terminalu kontenerowym w Gdańsku. Pasjonatka wielkich maszyn, motoryzacji i fotografii. Z wykształcenia technik inżynierii i ochrony środowiska, technik ochrony fizycznej i mienia oraz technik eksploatacji portów i terminali.

Dominika Werdecka-Latarska - inspektorka powłok malarskich. W dziale kontroli jakości firmy Montex Shipyard odpowiedzialna za sprawdzanie jakości na etapie przygotowania powierzchni do aplikacji farby, jak i samego malowania. W branży stoczniowej od ponad 6 lat. Absolwentka Politechniki Gdańskiej wydziału Chemicznego.

‍Magda Stormowska - gdańszczanka, córka Stoczniowca, miłośniczka rodzinnego miasta, polskiego filmu oraz wszystkich muzeów świata, a po 10-letnim pobycie na Śląsku – propagatorka przemysłowego dziedzictwa. Absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim, zawodowo związana z administracją publiczną. Przewodniczka po terenach postoczniowych w projekcie Metropolitanka.

Spacer we współpracy projektów: Metropolitanka Instytutu Kultury Miejskiej oraz Kobiety też budują statki Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Projekt Kobiety też budują statki sfinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 


Data spaceru: 12 października, godz. 12.00

Miejsce startu: Brama Historyczna Stoczni Gdańskiej nr 2

Wstęp wolny

Organizator: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER

 

Współpraca: Instytut Kultury Miejskiej

 

Źródło:
własne
wartsila_390x100_2020
 Ropa brent 41,72 $ baryłka  -0,14% 19:56
 Cyna 18125,00 $ tona -0,25% 21 wrz
 Cynk 2482,00 $ tona -1,19% 21 wrz
 Aluminium 1752,00 $ tona 0,40% 21 wrz
 Pallad 2247,80 $ uncja  0,76% 19:53
 Platyna 835,00 $ uncja  -3,41% 19:56
 Srebro 23,02 $ uncja  -6,08% 19:56
 Złoto 1866,65 $ uncja  -1,98% 19:56

Dziękujemy za wysłane grafiki.