• <

Eversendai podpisuje dwa znaczące kontrakty na morską energię wiatrową

sons/offshore-energy

01.06.2020 11:47 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Eversendai podpisuje dwa znaczące kontrakty na morską energię wiatrową
Eversendai podpisuje dwa znaczące kontrakty na morską energię wiatrową - GospodarkaMorska.pl

Petrofac przydzielił firmie Eversendai Offshore z siedzibą w Dubaju dwa znaczące kontrakty na projekty związane z morską energią wiatrową w Holandii i Szkocji.

Eversendai Offshore, spółka w 100% zależna od malezyjskiej spółki Eversendai Corporation Berhad, wyprodukuje i zbuduje fundamenty na platformę Beta Hollandse Kust Zuid (HKZ), przeznaczone do zainstalowania na holenderskim Morzu Północnym.

Drugi projekt polega na wyprodukowaniu i budowie górnej platformy podstacji wiatrowej i podstaw fundamentów dla morskiej farmy wiatrowej w Szkocji.

Projekty będą realizowane na placu produkcyjnym Eversendai w RAK Maritime City, Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Wartość umów wynosi 186 mln RM (około 36,7 mln EUR).

Zakres prac w ramach projektu w Wielkiej Brytanii obejmuje inżynierię, produkcję, budowę, zamocowanie na morzu i załadunek górnej platformy podstacji morskiej, wykończenie architektoniczne i mechaniczne, a także wstępne uruchomienie górnej podstacji platformy.

Eversendai poinformowało, że ta morska podstacja wiatrowa będzie największa pod względem wydajności na świecie. Petrofac uzyskał status preferowanego dostawcy dla lądowych i morskich podstacji dla projektu farmy wiatrowej Seagreen o mocy 1075 MW. Jest to obecnie jedyny morski projekt wiatrowy Petrofac w Szkocji.

Narish Nathan, Dyrektor Generalny Eversendai Offshore, powiedział:
„To znaczące osiągnięcie, które oznacza naszą dalszą ekspansję w sektorze morskiej energii odnawialnej; ten rynek ma zasadnicze znaczenie dla przyszłych potrzeb świata w zakresie czystej energii. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Petrofac, budując silniejsze relacje na przyszłość.”

Eversendai przewiduje, że projekty dot. morskiej energii odnawialnej będą w znacznym stopniu przyczyniać się do wzrostu przychodów i zysków grupy.

Dziękujemy za wysłane grafiki.