• <
Famor_1100x200_2022

Dwa nowe promy we flocie norweskiego Fjord1

mb

20.01.2020 11:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Dwa nowe promy we flocie norweskiego Fjord1

Partnerzy portalu

Dwa nowe promy we flocie norweskiego Fjord1 - GospodarkaMorska.pl

Do floty Fjord 1 dołączyły kolejne dwie nowe jednostki. To wyprodukowane w dwóch tureckich stoczniach promy. Oba statki stanowią część większych zamówień realizowanych dla norweskiego przewoźnika.
 
Zasoby Fjord1 zostały właśnie wzbogacone o jednostki Grip oraz Floroy. Pierwszy z nich powstał w stoczni Cemre – tej samej, która niedawno dostarczyła prom Tustna. Nowy nabytek, podobnie jak poprzednik, ma 95,6 metra długości i może przyjąć na pokład 399 pasażerów oraz 80 pojazdów osobowych. To statek hybrydowy i dwukierunkowy.

Drugi prom został zbudowany w Sefine Shipyard, która przed kilkoma tygodniami dostarczyła również jednostkę Hillerfjørd. Floroy to również statek dwukierunkowy, który może przyjąć na pokład 299 pasażerów i 83 pojazdy osobowe. Mający długość 84,5 metra prom jest jednostką zbudowaną zgodnie ze standardami „zero emission”. To nie koniec dostaw nowych promów realizowanych przez stocznię Sefine Shipyard. Zakłady dostarczą wkrótce norweskiemu przewoźnikowi jednostkę Sildafjord.

Fjord 1 istnieje od 2001 r., a obecnie stanowi jedno z najważniejszych ogniw na norweskim rynku transportowym. Firma dysponuje olbrzymią flotą, w skład której wchodzą statki, autobusy i pojazdy ciężarowe.

W ostatnich latach firma podpisała wiele nowych kontraktów, które nie tylko wydłużą obecność operatora na wielu dotychczasowych trasach, ale również zagwarantowały mu koncesję na obsługę nowych połączeń. Aby wypełnić warunki umów, ale też ze względu na coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące poziomu emisji, firma znacząco inwestuje we flotę, stawiając głównie na promy elektryczne oraz hybrydowe.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.