• <
kongsberg_mega_2020

Delegacja saudyjska z wizytą w PGZ

Strona główna Stocznie, offshore Delegacja saudyjska z wizytą w PGZ
Delegacja saudyjska z wizytą w PGZ - GospodarkaMorska.pl

ew

22.01.2020 Źródło: PAP

Delegacja Generalnego Urzędu ds. Przemysłu Wojskowego Arabii Saudyjskiej złożyła wizytę w Polskiej Grupie Zbrojeniowej; rozmowy z zarządem PGZ dotyczyły współpracy przemysłowej – poinformowała PAP w środę Grupa.

Delegacji zaprezentowano systemy artyleryjskie, systemy radarowe, indywidualne wyposażenie żołnierza i systemy obrony przeciwlotniczej.

Spotkanie z delegacją, na której czele stał prezes Generalnego Urzędu ds. Przemysłu Wojskowego (GAMI) Ahmad Al- Ohali, "było okazją do kontynuowania zaawansowanych rozmów o współpracy przemysłowej w sektorze obronnym" – napisała PGZ w przekazanym PAP komunikacie. Saudyjskiej delegacji zaprezentowano produkty i rozwiązania PGZ, przeanalizowano możliwości nawiązania współpracy pomiędzy dwoma krajami w zakresie współpracy przemysłowo-technologicznej w zakresie potencjalnych dostaw sprzętu i uzbrojenia do Królestwa Arabii Saudyjskiej.

"Wizyta stanowi kolejny krok na rzecz zacieśniania współpracy w przemyśle obronnym instytucji Królestwa Arabii Saudyjskiej związanych z domeną wojskową a PGZ. Jesteśmy producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze, pełniąc rolę głównego partnera w programach modernizacyjnych polskiej armii" – powiedział cytowany w komunikacie prezes PGZ Witold Słowik.

Członek zarządu Grupy Radosław Domagalski-Łabędzki zapewnił, że "oferta międzynarodowa Grupy PGZ obejmuje rozwiązania, które mogą zostać dostosowane do potrzeb klienta, zarówno pod względem konfiguracji, jak i uzbrojenia". "Potwierdzamy gotowość PGZdo współpracy przemysłowej, transferu technologii i wsparcia w rozwoju lokalnej bazy produkcyjnej i serwisowej w Królestwie Arabii Saudyjskiej, jak również pełne wsparcie logistyczne, szkoleniowe, wymianę doświadczeń oraz know-how i doradztwo administracyjno-prawne"– podkreślił Domagalski.

Delegacja odbyła także rozmowy z Maciejem Małeckim - sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, któremu podlega PGZ.

Współpraca w dziedzinie obronności była również tematem spotkania przedstawicieli GAMI z szefem Kancelarii Prezydenta RP Haliną Szymańską, w którym uczestniczyli członkowie zarządu PGZ Michał Kuczmierowski i Radosław Domagalski.

Generalny Urząd ds. Przemysłu Wojskowego (angielska nazwa General Authority for Military Industries-GAMI) to wewnętrzny regulator, koordynator i licencjodawca sektora obronnego w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Nadzoruje rozwój standardów i polityk branżowych, zakup sprzętu wojskowego na rzecz Królewskich Sił Zbrojnych i sił bezpieczeństwa Królestwa, jak również rozwój krajowej infrastruktury przemysłowej oraz badawczej saudyjskiego sektora obronnego.

Wizyta to element realizacji umowy międzyrządowej, zawartej przez Polskę i Królestwo Arabii Saudyjskiej dotyczącej współpracy wojskowej oraz wzmocnienia więzów między krajami w dziedzinie obronności.

PGZ skupia ponad 50 spółek, w tym zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników i osiąga ponad 5,5 mld złotych rocznego przychodu.
Źródło:
PAP
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.