• <

DCSA wprowadza pierwsze standardy IoT dla inteligentnych kontenerów

Strona główna DCSA wprowadza pierwsze standardy IoT dla inteligentnych kontenerów
DCSA wprowadza pierwsze standardy IoT dla inteligentnych kontenerów - GospodarkaMorska.pl

sons/offshore-energy

02.06.2020 Źródło: offshore-energy.biz

Digital Container Shipping Association (DCSA), grupa non-profit założona w celu dalszej cyfryzacji standardów transportu kontenerowego, wraz z dziewięcioma przewoźnikami, opublikowała standardy IoT (Internet of Things) dla kontenerów transportowych.

Jak wyjaśniono, standardy mogą być wdrażane przez operatorów, armatorów, a także porty, terminale, stocznie kontenerowe, logistyków śródlądowych i inne strony trzecie, aby zapewnić interoperacyjność między inteligentnymi rozwiązaniami kontenerowymi na poziomie interfejsu radiowego.

Po wdrożeniu tych standardów, przewoźnicy i uczestnicy łańcucha dostaw będą o krok bliżej do zapewnienia klientom nieprzerwanego przepływu istotnych informacji, dotyczących miejsca pobytu kontenerów i statusu ich zawartości w dowolnym punkcie podróży kontenera. Według stowarzyszenia jest to jedna z wielu inicjatyw, które DCSA podejmuje w celu przyspieszenie digitalizacji branży.

Standard IoT DCSA, który można pobrać ze strony internetowej DCSA, zawiera standardy radiowe dla bramek na statku, na lądzie, w miejscach wydarzeń i urządzeniach przenośnych. Standardy te zapewniają wstępny zestaw zaleceń dotyczących łączności, które są niezależne od dostawcy i platformy. Ma to na celu zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego, zwiększenie wydajności operacyjnej i umożliwienie innowacji.

„IoT (Internet of Things; Internet Rzeczy) wprowadzi nową erę wydajności w światowym handlu. Inteligentne kontenery, które dzielą się informacjami z wieloma zainteresowanymi stronami, ułatwią łańcuch dostaw. To znacznie zwiększy wydajność i przejrzystość, poprawi jakość wysyłanych towarów, zmniejszy ilość odpadów we wszystkich kierunkach, a także podniesie poziom bezpieczeństwa i ochrony ” - mówi Maria Rosaria Ceccarelli, Szefowa Sekcji Ułatwień w Handlu Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (EKG ONZ).

„Interoperacyjność urządzeń IoT jest jednym z kluczy, umożliwiających masowe wdrażanie inteligentnych kontenerów, przenosząc epokę cyfrowej żeglugi o krok dalej niż zdigitalizowana dokumentacja".

„Te standardy są ważnym krokiem umożliwiającym masowe wdrażanie inteligentnych kontenerów i stanowi podstawę grupy standardów, która zajmie się najbardziej kluczowymi przypadkami wykorzystania kontenerów w branży. Po wdrożeniu nasze standardy IoT umożliwią na przykład śledzenie kontenerów, monitorowanie i kontrolowanie podczas całej podróży kontenera, bez „martwych punktów” w łączności. Zapewni to większą wartość dla klienta końcowego, a jednocześnie zwiększy wydajność operacji kontenerowych.”

Źródło:
offshore-energy.biz
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.