• <
Famor_1100x200_2022

Chiński armator z zamówieniem na cztery tankowce VLCC

PMK

03.12.2019 21:24 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Chiński armator z zamówieniem na cztery tankowce VLCC

Partnerzy portalu

Chiński armator z zamówieniem na cztery tankowce VLCC - GospodarkaMorska.pl

China Merchants Energy Shipping (CMES) zakontraktował cztery tankowce VLCC nowej generacji. Zamówienie o wartości 331,8 mln dolarów otrzymała chińska stocznia Dalian Shipbuilding Industry.

Statki o nośności 307 tys. dwt wyposażone w funkcje oszczędzania energii i technologie przyjazne dla środowiska.

- To zamówienie jest zgodne ze strategią rozwoju firmy i potrzebą optymalizacji struktury floty firmy - czytamy w oświadczeniu CMES.

Inwestując w odmładzanie floty, CMES ma nadzieję zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku globalnym i zwiększyć swój udział w rynku. Statki mają kolejno wejść do służby od sierpnia 2021 do lipca 2022 roku.

Dzienne zarobki tankowców VLCC, największych statków na rynku, wzrosną do 51 000 dolarów w przyszłym roku, zgodnie z ankietą 11 analityków przeprowadzoną przez Bloomberg w tym miesiącu. Ich szacunki są o 20% wyższe niż w sierpniu.

Popyt na VLCC wzrośnie w przyszłym roku o 5,7%, co według Clarksona jest jedną z największych ekspansji od lat. Według Arctic Securities zdrowy popyt na ropę będzie sprzyjał przepływom przez Atlantyk, a większy eksport zanotowany będzie także w USA, Brazylii i Norwegii.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.