• <
Famor_1100x200_2022

Boskalis zakończył przejęcie grupy Horizon

PMK

27.11.2019 21:56 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Boskalis zakończył przejęcie grupy Horizon

Partnerzy portalu

Boskalis zakończył przejęcie grupy Horizon - GospodarkaMorska.pl

Holenderska firma Royal Boskalis Westminster pozyskała pozostałe 37,5 procent udziałów w Grupie Horizon ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich specjalizującej się w świadczeniu morskich badań geofizycznych i usług geotechnicznych.

Na początku tego roku Boskalis nabył już 62,5% akcji arabskiej firmy. Oczekuje się, że przychody w 2019 roku przekroczą 100 mln dolarów, a działania zostaną skonsolidowane od 2020 roku.

Po tej transakcji Boskalis będzie w stanie zoptymalizować swoją udaną i rosnącą pozycję na rynku morskich badań geofizycznych i geotechnicznych.

Horizon będzie nadal koncentrować się na swojej tradycyjnie silnej pozycji rynkowej na Bliskim Wschodzie i północno-zachodniej Europie, z możliwościami ekspansji na wschodzącym rynku morskiej energetyki wiatrowej na Dalekim Wschodzie.

Horizon został założony w 2004 roku i mieści się w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego działalność opiera się w dużej mierze na Zatoce Arabskiej, Morzu Czerwonym i coraz większej obecności morskiego wiatru na Dalekim Wschodzie. Jego klienci to zarówno krajowe i międzynarodowe koncerny naftowe, jak i renomowani międzynarodowi wykonawcy EPCI, przemysł naftowy i gazowy, a także deweloperzy morskich farm wiatrowych.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.