• <
Nauta_top_1100x200

BALTEXPO stawia na młodych – lepsza kadra – nasza przyszłość na tegorocznych targach BALTEXPO

pc

24.08.2017 08:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki BALTEXPO stawia na młodych – lepsza kadra – nasza przyszłość na tegorocznych targach BALTEXPO
BALTEXPO stawia na młodych – lepsza kadra – nasza przyszłość na tegorocznych targach BALTEXPO - GospodarkaMorska.pl

Już 11 września rozpoczynają się w Gdańsku Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO – targi nie tylko dla tych, którzy już działają w branży morskiej i portowej, ale również wszystkich, którzy dopiero planują związać z nią swoją przyszłość: młodzieży, studentów, absolwentów i innych młodych ludzi poszukujących pracy w tych sektorach.

Na potrzeby tej edycji powstała specjalna targowa strefa informacyjna – Strefa Edukacji i Pracy. To tutaj codziennie, od 11 do 13 września, na młodych ludzi czekać będą przedstawiciele uczelnianych kół naukowych, rad studentów, doradcy zawodowi oraz, co równie ważne, konsultant, który podzieli się z zainteresowanymi swoimi bogatymi doświadczeniami w pracy zagranicą. W Strefie Edukacji i Pracy przewidziane są również spotkania młodzieży z potencjalnymi pracodawcami – wystawcami Targów Morskich BALTEXPO 2017, a czas pomiędzy prelekcjami i spotkaniami umilą gościom strefy liczne gry i konkursy z nagrodami.

Ostatniego dnia targów, 13 września, wszyscy zainteresowani tematyką będą mogli wziąć udział w otwartej konferencji „Obecne i przyszłe wyzwania w zakresie kształcenia kadr dla przemysłów morskich i możliwości ich realizacji. Jaki model kształcenia?”. Na to niezwykle ważne pytanie spróbują odpowiedzieć zaproszeni do debaty goście, m.in.: przedstawiciele uczelni morskich, Departamentu Edukacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, członkowie kół naukowych Akademii Marynarki Wojennej oraz przedstawiciele pracodawców, m.in. CRIST S.A. i Remontowa Holding.

Innowacje i nowoczesne technologie na Targach Morskich BALTEXPO

Jedną z nowości tegorocznego BALTEXPO będzie specjalna strefa – Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii – w której zwiedzający zapoznają się z najbardziej innowacyjnymi i zaawansowanymi rozwiązaniami oferowanymi przez firmy i instytuty naukowo-badawcze obecne na BALTEXPO. Wśród nowości zobaczymy m.in.: pojazd głębinowy Albatros przeznaczony do działań związanych z rozpoznaniem i kartografią środowiska morskiego, technologie związane z szeroką gamą morskich pojazdów bezzałogowych o różnym przeznaczeniu, koncepcję specjalnej jednostki przeznaczonej do usuwania zanieczyszczeń w portach, modele laboratoryjne oraz zaawansowane technologie materiałowe. To tylko niewielka część oferty nowoczesnych technologii dla przemysłów morskich prezentowanych na tegorocznych targach, bo wystawcy BALTEXPO 2017 na swoich stoiskach pokażą także m.in. najnowsze jednostki pływające, technologie plazmowego i tlenowego cięcia blach czy też nowoczesne pompy dostosowane do wszystkich aplikacji maszynowni jednostek pływających

Spotkanie biznesu z krajów nordyckich z polskimi przedsiębiorcami

11 września polscy przedsiębiorcy zainteresowani nawiązaniem kontaktów i współpracą z firmami nordyckimi będą mogli wziąć udział w Nordic & Central Europe Maritime Ties – Business Mixer – spotkaniu networkingowym organizowanym przez Skandinavia- Polish Chamber of Commerce.

Biznes Mixer planowany jest jako miejsce roboczych kontaktów przedstawicieli morskich środowisk biznesowych krajów Europy Północnej i Środkowej. To strefa dyskusji na temat istniejących i możliwych form współpracy między polskimi i skandynawskimi przedsiębiorcami. Partnerami spotkania są Greencarrier AB, Unifeeder i Rödl & Partner.

Rejestracja udziału w spotkaniu: zwolenkiewicz@ztw.pl

Usprawniona rejestracja zwiedzających targi i uczestników konferencji

Zwiedzający BALTEXPO mogą uzyskać bezpłatne wejściówki na targi i konferencje  nie tylko rejestrując się z użyciem formularza dołączonego do zaproszenia, tak jak to miało miejsce podczas poprzednich edycji targów, ale także dokonując rejestracji na stronie www umożliwiającej samodzielne wygenerowanie identyfikatora.

Link do strony rejestracji: https://baltexpo2017.evenea.pl

BALTEXPO 2017 w pigułce

Termin: 11-13 września 2017 r.
Godziny otwarcia: 10.00-17.00
Lokalizacja: Centrum Wystawienniczo- Kongresowe Amber Expo, ul Żaglowa 11, Gdańsk
Więcej informacji o targach i programie konferencji: www.baltexpo.ztw.pl
Rejestracja zwiedzających: https://baltexpo2017.evenea.pl
Organizator: Zarząd Targów Warszawskich S.A., ul. Puławska 12a/3, 02-566 Warszawa

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34937,00 $ tona 1,67% 16 wrz
 Cynk 3063,00 $ tona 0,39% 16 wrz
 Aluminium 2868,00 $ tona 0,03% 16 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.