• <
KONGSBERG_2023

Statek towarowy zniszczył wrota śluzy – sterowała nim prawdopodobnie pijana kobieta

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Statek towarowy zniszczył wrota śluzy – sterowała nim prawdopodobnie pijana kobieta

Partnerzy portalu

Fot. Vesselfinder.com / Arnold Pohen

Statek towarowy płynący z Bazylei w kierunku Karlsruhe staranował i zniszczył wrota śluzy na Renie w Badenii-Wirtembergii. Policja wodna szacuje szkody na około półtora miliona euro. Jednostką sterowała najprawdopodobniej pijana kobieta, pisze portal tygodnika "Spiegel". Prowadzone jest dochodzenie w sprawie zagrożenia dla ruchu żeglugowego.

Trasa była prosta, powiedział rzecznik policji. "Pracownik śluzy widział zbliżający się statek przez kilka minut".

W momencie zdarzenia, do którego doszło w ubiegłą sobotę, w śluzie znajdował się inny statek. Według policji nikt nie został ranny. Statek również praktycznie nie został uszkodzony. W wyniku wypadku po śluzie Ren można poruszać się tylko przez jedną z dwóch komór śluzy, co może prowadzić do opóźnień w ruchu żeglugowym.

Policja wodna szacuje szkody na około półtora miliona euro. Prace naprawcze mogą potrwać nawet rok, ponieważ ciężkie wrota śluzy muszą zostać specjalnie wykonane, pisze w piątek "Spiegel".

Śledczy nie powiedzieli dokładnie, jak pijana była sterniczka: "Po szklance piwa prawdopodobnie wszystko wyglądałoby inaczej". Kobieta była już mocno pijana.

bml/ kgod/

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.