W wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na port handlowy w Odessie są ranni – powiadomił szef władz obwodowych Maksym Marczenko. Rosjanie zaatakowali port w sobotę, dzień po podpisaniu w Stambule umowy w sprawie odblokowania eksportu zboża z ukraińskich portów nad Morzem Czarnym.
„Niestety, są ranni. Uszkodzona została portowa infrastruktura” – powiadomił Marczenko, cytowany przez portal Ukrainska Prawda. Urzędnik nie podał więcej szczegółów.
Consequences of the impact of a Russian missile on the #Odessa port infrastructure. Video press center of the security and defense forces of the South 🇺🇦 pic.twitter.com/XaRfXdays4
— Tolomeo 🇪🇸 🇺🇦 (@TolomeoNews) July 23, 2022
Rosyjska armia ostrzelała w sobotę pociskami manewrującymi typu Kalibr
port handlowy w Odessie. Dwie rakiety zestrzeliła ukraińska obrona
przeciwlotnicza, a dwa pociski trafiły w obiekty infrastruktury
portowej.
Przedstawiciele Ukrainy i Rosji zawarli z Turcją i ONZ w
piątek dwie oddzielne "lustrzane" umowy odblokowujące eksport
ukraińskiego zboża przez porty czarnomorskie. Ma to zagwarantować
bezpieczne korytarze morskie do trzech ukraińskich portów: Odessy,
Czarnomorska i Jużnego (Piwdennego).
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Rozpoczyna się Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa 2026
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary