• <
smartre_2023

Ambasador USA: Rosja powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za atak na Odessę

zk

23.07.2022 20:01 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Ambasador USA: Rosja powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za atak na Odessę

Partnerzy portalu

Ambasador USA: Rosja powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za atak na Odessę - GospodarkaMorska.pl
Fot. Bridget Brink/Twitter

Rosja powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności za wstrząsający atak na Odessę - napisała w sobotę na Twitterze ambasador USA na Ukrainie Bridget Brink po ostrzelaniu portu handlowego przez Rosjan. "Kreml nadal wykorzystuje żywność jako broń" - dodała dyplomatka.

MSZ Ukrainy oświadczyło po ostrzale, że atakiem tym Rosja podważa podpisane w Stambule porozumienie w sprawie eksportu ukraińskiego zboża.

Przedstawiciele Ukrainy i Rosji zawarli z Turcją i ONZ w piątek dwie oddzielne "lustrzane" umowy odblokowujące eksport ukraińskiego zboża przez porty Morza Czarnego. Porozumienie ma zagwarantować bezpieczne korytarze morskie do trzech ukraińskich portów: Odessy, Czarnomorska i Jużnego (Piwdennego).

W piątek, wkrótce po podpisaniu porozumienia w Stambule, ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield powiedziała, że Stany Zjednoczone rozliczą Rosję z odpowiedzialności za wdrożenie umowy o odblokowaniu eksportu zboża z Ukrainy przez porty nad Morzem Czarnym.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.