• <

Western Bulk dołącza do internetowej platformy danych Oceanbolt

Strona główna Western Bulk dołącza do internetowej platformy danych Oceanbolt
Western Bulk dołącza do internetowej platformy danych Oceanbolt - GospodarkaMorska.pl

sons/offshore-energy

25.05.2020 Źródło: offshore-energy.biz

Firma Western Bulk, norweski specjalista w dziedzinie suchych ładunków masowych, podpisała umowę z Oceanbolt - start-upem technologicznym z siedzibą w Oslo, w celu wykorzystywania wglądu w czasie rzeczywistym na rynku suchej masy.

Oceanbolt to internetowa platforma analizy rynku dla branży suchej masy, która zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym w przepływy handlowe, przepływ tonażu, prędkość floty, suche dokowanie i zatory.

Jak wyjaśniono, informacje dostępne na platformie opierają się na analizie danych systemu automatycznej identyfikacji (AIS) w czasie rzeczywistym i wykorzystaniu algorytmów analizy geoprzestrzennej w połączeniu z obszerną bazą danych wielokątów.

„Firma Western Bulk dostrzega ogromny potencjał w takim systemie, a dalsze działania mają na celu połączenie tych danych w czasie rzeczywistym i danych historycznych z naszymi innymi źródłami danych i zastrzeżonymi systemami, aby umożliwić lepszy wgląd w rynek i posiąść wiedzę w zakresie naszych czarterów, operacji i zespołów analitycznych ”- powiedziała firma.

„Koncentracja Oceanbolt na suchych ładunkach masowych, opartych na chmurze systemach z otwartymi interfejsami API oraz wspólna chęć wydobycia pełnej wartości danych w branży spedycyjnej sprawiły, że jest to dla nas naturalny wybór partnera. Cieszymy się na bliską współpracę z nimi w przyszłości.”

„Western Bulk dołącza do naszej platformy jako partner danych i zapewni cenne doświadczenie w dziedzinie domen oraz dane, które pozwolą nam trenować i dalej poprawiać dokładność naszych algorytmów historycznych i predykcyjnych” - zauważył Oceanbolt.

„Western Bulk wykorzysta interfejs API danych Oceanbolt i internetowy pulpit analityczny Analytics, aby jeszcze bardziej wzmocnić wysiłki analityczne swoich naukowców i analityków danych oraz pomóc w komercyjnym i operacyjnym zrozumieniu zespołów czarterujących i operacyjnych”.

„Partnerstwo rozpoczęło się 1 maja 2020 r. Jest kamieniem milowym dla Oceanbolt w naszym dążeniu do uczestnictwa w tworzeniu branży morskiej opartej na danych cyfrowych” - dodaje firma.

Źródło:
offshore-energy.biz

Surowce

 Ropa brent 54,84 $ baryłka  0,00% 22:58
 Cyna 21418,00 $ tona 1,27% 13 sty
 Cynk 2751,00 $ tona -0,72% 13 sty
 Aluminium 2009,00 $ tona -0,79% 13 sty
 Pallad 2391,00 $ uncja  0,00% 22:59
 Platyna 1078,70 $ uncja  0,00% 22:59
 Srebro 24,82 $ uncja  0,00% 22:59
 Złoto 1827,85 $ uncja  0,00% 22:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.