• <

Stena Estrid - kłopoty z silnikiem flagowej jednostki

ew

15.05.2020 07:57 Źródło: promy24.com
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Estrid - kłopoty z silnikiem flagowej jednostki

Partnerzy portalu

Stena Estrid - kłopoty z silnikiem flagowej jednostki - GospodarkaMorska.pl

Nawet nie pół roku trwała bezawaryjna działalność najnowszej jednostki Stena Line. STENA ESTRID - schodzi na dock w celu naprawy silnika.

Po zaledwie czterech miesiącach działania na trasie Dublin - Holyhead pierwsza z nowo wybudowanych jednostek E-Flexer ro-pax z Chin STENA ESTRID schodzi z linii w celu naprawy.

Planowana naprawa głównego silnika, ma zająć pomiędzy pięć a sześć tygodni. Na szczęście statek nie musi wracać do Chin. Wszystkie naprawy zostaną przeprowadzone w pobliskiej stoczni w Cairnryan.

Kto zastąpi prom Stena Estrid?

W tym czasie statek Stena ESTRID zostanie zastąpiony przez prom Stena NORDICA.

Jak podaje rzecznik Stena Line: "STENA NORDICA będzie pływać jako statek pomocniczy na trasie Holyhead-Dublin, po zakończeniu kontraktu czarterowego z brytyjskim Departamentem Transportu.

"Po powrocie STENA ESTRID, prom STENA NORDICA przeniesie się na południe, aby pływać na trasie Fishguard-Rosslare, gdzie zastąpi przez dwa tygodnie statek STENA EUROPE, który trafi na coroczny przegląd stoczniowy.

"Po zakończeniu tych roszad STENA NORDICA przeniesie się na Morze Bałtyckie, aby służyć jako trzeci statek na trasie Karlskrona-Gdynia, jako wsparcie dla ładunków towarowych".

Źródło:
promy24.com

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.