• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Stena Bulk zacznie oferować swoim klientom opcję transportu niskoemisyjnego

PMK

22.06.2020 22:31 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Bulk zacznie oferować swoim klientom opcję transportu niskoemisyjnego

Partnerzy portalu

Stena Bulk zacznie oferować swoim klientom opcję transportu niskoemisyjnego - GospodarkaMorska.pl

Po kwietniowej udanej próbie biopaliw szwedzki armator tankowców, Stena Bulk, postanowił wprowadzić dla swoich klientów opcje transportu niskoemisyjnego.

Podczas dziesięciodniowej próby tankowiec MR Stena Immortal odbył podróż przez Atlantyk, spalając w 100% biopaliwo na bazie odpadów. Ostatnia próba wykazała techniczną i operacyjną wykonalność stosowania biopaliw w regularnych operacjach tankowców.

Według Steny Bulk biopaliwa mogą potencjalnie skierować żeglugę na cel redukcji emisji gazów cieplarnianych przez IMO, bez konieczności oczekiwania na pojawienie się nowych technologii i paliw bezemisyjnych jako opłacalnych ekonomicznie opcji.

Dlatego firma wprowadzi dla swoich klientów zestaw niskoemisyjnych opcji wysyłki. W szczególności opcje będą się wahać od 20 do 100 procent biopaliw i będą oparte na programie kompensacyjnym, w którym biopaliwo jest wykorzystywane we flocie Stena Bulk. Dzięki temu klienci mogą korzystać z niskoemisyjnych opcji wysyłki niezależnie od dostępności paliwa na konkretnej trasie. Stena Bulk powiedziała również, że gwarantuje, że operacja zostanie wykonana bez zakłóceń w wysyłce.

- Działanie zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów jest naszym najwyższym priorytetem. Spalanie biopaliw to jeden ze sposobów działania na rzecz spełnienia przyszłych wymagań. Ten rodzaj paliwa stanowi jeden z kroków z wielu, które należy wziąć pod uwagę i które mogą być stosowane dzisiaj - skomentował Erik Hånell, prezes i dyrektor generalny Stena Bulk.

Nowe paliwa i nowe technologie, takie jak niedawno zaprezentowana przez IMOFlexMAX konstrukcja statku Stena Bulk, będą również ważne, ponieważ firma może testować i uczyć się przez wyzwania, a tym samym podejmować dalsze kroki w rozwoju na przyszłość. Kluczowym elementem będzie również współpraca w branży, a firma zamierza nadal opracowywać nowe rozwiązania wspólnie z klientami, partnerami i dostawcami.

- Musimy zjednoczyć się jako branża, aby znaleźć rozwiązania zgodne z przyszłymi przepisami - powiedział Hånell. - Pracując razem, dzieląc się doświadczeniami, ryzykiem i inspirując się nawzajem, jesteśmy przekonani, że osiągniemy cele i zapewnimy, że wysyłka pozostanie najbardziej wydajnym i zrównoważonym środkiem transportu.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.