• <

Prezydent: CPK to wielka inwestycja, która będzie służyła całemu krajowi

ew

22.06.2020 20:46 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Prezydent: CPK to wielka inwestycja, która będzie służyła całemu krajowi

Partnerzy portalu

Prezydent: CPK to wielka inwestycja, która będzie służyła całemu krajowi - GospodarkaMorska.pl

Centralny Port Komunikacyjny to wielka inwestycja, która będzie służyła całemu krajowi - powiedział w poniedziałek w Tarnowie (woj. małopolskie) prezydent Andrzej Duda. Według niego należy realizować zarówno małe inwestycje, jak i duże.

Prezydent podkreślał na spotkaniu z mieszkańcami Tarnowa, że po to powstanie w Polsce Centralny Port Komunikacyjny, żebyśmy nie musieli jeździć do Berlina, żeby wsiąść w samolot i lecieć w dowolne miejsce na świecie. "Żeby wielki Port Komunikacyjny był w Polsce, żeby wokół tego Portu Komunikacyjnego rozwijał się biznes, żebyśmy mieli z tytułu wszystkich przedsięwzięć gospodarczych, które tam będą prowadzone wpływy do naszego biznesu, a przede wszystkim, żebyśmy realizowali inwestycje, które będą służyły funkcjonowaniu tego portu, tzn. koleje, drogi" - mówił Duda.

Prezydent zaznaczył, że powstanie 1800 kilometrów linii kolejowych - w tym szybkich kolei, którymi będzie można dostać się do tego portu. "Jest to wielka inwestycja, ale ona będzie służyła całemu krajowi" - powiedział Andrzej Duda.

Według niego, trzeba realizować zarówno małe inwestycje, jak i duże. "I my chcemy to robić" - zadeklarował.

Zdaniem prezydenta poprzedniej władzy nic się nie opłacało. "Stocznie się nie opłacały, polski LOT się nie opłacał, nic się nie opłacało. Wszystko trzeba było sprzedawać albo likwidować. My budujemy, my odkupujemy, chociażby sektor bankowy z rąk zagranicznych w polskie ręce" - powiedział Andrzej Duda.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.