• <

Norwegian Cruise Line z dużą stratą w 1 kwartale 2020 roku

PMK

15.05.2020 02:21 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Norwegian Cruise Line z dużą stratą w 1 kwartale 2020 roku

Partnerzy portalu

Norwegian Cruise Line z dużą stratą w 1 kwartale 2020 roku - GospodarkaMorska.pl

Norwegian Cruise Line Holdings Ltd odnotował 1,6 mld dolarów straty w 1 kwartale tego roku. Powodem jest kryzys rynku wycieczkowego wywołany pandemią COVID-19.

Konkurent NCL, Carnival Corp, ogłosił w tym samym czasie zwolnienia, przerwy w pracy, skrócone tygodnie pracy i cięcia wynagrodzeń, aby przeżyć kryzys.

Akcje spółek Norwegian, Carnival i Royal Caribbean Cruises Ltd, które straciły już około trzech czwartych swojej wartości w tym roku, spadły o ponad 8% w ostatnich dniach.

Trzy firmy, które stanowią znaczną część przychodów globalnego przemysłu rejsowego, mocno ucierpiały przez blokady żeglugi nałożone w wielu krajach, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

W tym samym czasie te firmy nie zostały objęte pakietem stymulacyjnym 2,3 bln USD ze względu na ich zarejestrowanie poza Stanami Zjednoczonymi. Operatorzy statków wycieczkowych zmuszeni zostali do pozyskania środków z innych źródeł, by przeżyć ten kryzys. Norwegian Cruise powiedział, że jest w dobrej pozycji, aby wytrzymać ponad 18 miesięcy zawieszenia podróży.

Firma odnotowała stratę netto w wysokości 1,88 miliarda USD, czyli 8,80 USD na akcję, w pierwszych trzech miesiącach, w porównaniu z zyskiem 118,2 miliona USD, czyli 54 centów na akcję, rok wcześniej.

Z wyłączeniem pozycji jednorazowych firma zgłosiła stratę 99 centów na akcję, podczas gdy analitycy oczekiwali średnio 50 centów straty, zgodnie z danymi IBES z Refinitiv.

Zarówno Norwegian, jak i Carnival stwierdziły, że istnieje popyt na rejsy miał jeszcze w tym i na początku przyszłego roku, nawet jeśli nie ma jasności co do tego, kiedy rejsy znów zostaną wznowione.

Trzej organizatorzy rejsów zawiesili wycieczki przynajmniej do końca czerwca i zaczęli oferować zwroty lub środki na przyszłe rezerwacje w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii. Carnival powiedział w czwartek, że większość gości, którym odwołano rejsy, chce wypłynąć w późniejszym terminie, a mniej niż 38% prosi o zwrot pieniędzy.

Norwegian powiedział, że nieco ponad połowa gości, którzy odwołali swoje rejsy, poprosiła o zwrot gotówki od 11 maja, dodając, że istnieje popyt na rejsy rozpoczynające się w czwartym kwartale i w 2021 roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.