• <
bulk_cargo_port_szczecin

MOL zmniejsza flotę o 40 statków w odpowiedzi na kryzys COVID-19

PMK

23.06.2020 23:27 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski MOL zmniejsza flotę o 40 statków w odpowiedzi na kryzys COVID-19

Partnerzy portalu

MOL zmniejsza flotę o 40 statków w odpowiedzi na kryzys COVID-19 - GospodarkaMorska.pl

Japoński armator - Mitsui O.S.K. Line (MOL) opracowały plan obejmujący środki obronne, które firma powinna podjąć, aby ograniczyć straty i ponownie zbadać działania inwestycyjne w odpowiedzi na wpływ pandemii koronawirusa.

Aby móc nakreślić swoją drogę do przodu, MOL musiał przeanalizować wpływ pandemii na rynki, na których działa, i przyjrzeć się prognozom dotyczącym megatrendów światowej gospodarki w erze COVID-19 i po niej.

Analiza pokazuje, że znacznego spadku wielkości transportu oceanicznego i powściągliwego nastawienia do inwestycji klientów nie da się uniknąć w dającej się przewidzieć przyszłości. Ożywienie na rynku tankowców i masowych spodziewane jest odpowiednio w 2021 i 2022 roku.

W związku z takimi zmianami MOL postanowił zmniejszyć swoją flotę tankowców, masowców i przewoźników samochodowych o maksymalnie około 40 statków, w tym 13 statków, które zostały już potwierdzone. Ponadto firma zapowiedziała, że zabezpieczy się przed ryzykiem poprzez czarterowanie swoich statków na czas i ustalenia dotyczące frachtu.

MOL planuje również zmniejszenie o połowę swoich planów inwestycyjnych na najbliższe dwa lata z 200 miliardów jenów (1,86 miliarda dolarów) do 100 miliardów jenów. Japoński gigant dodał, że zbyłby aktywa niezwiązane z podstawową działalnością, takie jak akcje notowane i nieruchomości.

Idąc dalej, firma przewiduje przyspieszenie transformacji energetycznej i przejście na odnawialne źródła energii, aby zdominować wszystkie przedsiębiorstwa, a następnie postęp cyfryzacji i przeglądu łańcuchów dostaw zmierzających do osiągnięcia samowystarczalności.

Zgodnie z tymi przewidywaniami MOL zdefiniował również swoją ofensywę.

W ramach ofensywy biznesowej firma planuje zreformować modele biznesowe i wdrożyć środki redukcji kosztów, koncentrując się jednocześnie na rozszerzeniu zakresu działalności LNG i rozwoju nowych przedsiębiorstw związanych z energią, takich jak wytwarzanie energii wiatrowej i wzmocnienie przedsiębiorstw związanych z energią odnawialną (transport paliwa do wytwarzania energii z biomasy itp.)

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.