• <
konferencj_platforma_lng_2023

Litewski rząd zdecydował o wstrzymaniu rejsów promami

ew

01.04.2020 13:46 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Litewski rząd zdecydował o wstrzymaniu rejsów promami

Partnerzy portalu

Litewski rząd zdecydował o wstrzymaniu rejsów promami - GospodarkaMorska.pl

Litwa wstrzymuje pasażerski ruch lotniczy i transport promowy na swoim terytorium z wyjątkiem połączenia promowego z Kłajpedy do niemieckiej Kilonii – postanowił w środę rząd. Ograniczenia te nie dotyczą przewozów towarowych. Nowe rozporządzenie zacznie obowiązywać od soboty.

Premier Saulius Skvernelis już w poniedziałek poinformował, że akcja sprowadzania do kraju obywateli, którzy utknęli za granicą z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa dobiega końca.

„Sądzę, że dano wystarczająco dużo czasu i kto chciał, miał możliwość powrotu” - powiedział premier. Dodał, że w uzasadnionych przypadkach będą stosowane wyjątki.

„Nie mamy już prawa ryzykować, szczególnie jeżeli chodzi o powroty z krajów, które są dzisiaj prawdziwymi centrami epidemii” - tłumaczył Skvernelis.

W ciągu ostatnich kilku tygodni do kraju powróciło ponad 3 tys. litewskich obywateli.

Litwa 16 marca ogłosiła kwarantannę z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i zamknęła swoje granice. Z kraju mogli wyjechać tylko obcokrajowcy, a na Litwę wjechać tylko jej obywatele. Do czasu odwołania kwarantanny obcokrajowcy mogą przejeżdżać przez Litwę tranzytem.

Według oficjalnych danych rządowych, na Litwie we wtorek liczba zainfekowanych koronawirusem osób wzrosła do 581, ośmiu chorych zmarło. Władze medyczne przewidują, że szczyt zachorowań na Covid-19 nastąpi pod koniec kwietnia.

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.