• <

Hunter Tankers pozyskało 157 mln dolarów na refinansowanie

PMK

21.06.2020 19:31 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Hunter Tankers pozyskało 157 mln dolarów na refinansowanie

Partnerzy portalu

Hunter Tankers pozyskało 157 mln dolarów na refinansowanie - GospodarkaMorska.pl

Hunter Tankers AS, spółka w 100% zależna od norweskiej grupy Hunter ASA, otrzymała wiążące zobowiązania do udzielenia pożyczki w wysokości 157,5 mln USD od konsorcjum banków składającego się z Danske Bank, DNB, Nordea i SEB.

Wpływy z tej pożyczki, wraz z dostępną gotówką, zostaną przeznaczone na refinansowanie Hunter Atla, Hunter Saga i Hunter Laga, które są obecnie finansowane z transakcji sprzedaży i leasingu zwrotnego w SFL Corporation.

Pożyczka będzie miała profil spłaty wynoszący 16 lat i będzie objęta początkową stopą procentową Libor + 295 pb przez pierwsze 12 miesięcy, po czym marża stopy procentowej będzie podlegać mechanizmowi dostosowania rynku.

Refinansowanie Hunter Atla i Hunter Saga ma zostać zakończone za około dwa miesiące, podczas gdy Hunter Laga zostanie zrefinansowany w drugiej połowie roku.

Wpływy z pożyczki w wysokości 220 mln USD przeznaczone są na sfinansowanie ostatnich rat stoczniowych dla czterech nowych VLCC firmy i są pobierane przy dostawie każdego statku.

Pozyskanie pożyczek sprawiło, że Hunter Tankers AS jest zarejestrowanym właścicielem wszystkich siedmiu statków.

Hunter Disen, piąty z siedmiu identycznych tankowców ECLC VLCC zbudowany w Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME), został zaprojektowany na początku czerwca i rozpoczął czarter od razu po dostawie ze stoczni.

Pozostałe dwa statki mają zostać dostarczone w lipcu i sierpniu 2020 r.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.