• <

Dworczyk: poprzez duże inwestycje infrastrukturalne napędzamy gospodarkę

ew

28.05.2020 19:39 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Dworczyk: poprzez duże inwestycje infrastrukturalne napędzamy gospodarkę

Partnerzy portalu

Dworczyk: poprzez duże inwestycje infrastrukturalne napędzamy gospodarkę - GospodarkaMorska.pl

Realizując duże inwestycje infrastrukturalne, takie jak CPK czy przekop Mierzei Wiślanej, napędzamy gospodarkę, tworzymy miejsca pracy; dziwię się wypowiedziom osób aspirujących do najwyższego urzędu w Polsce, że chcą ich wstrzymania - mówił w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski w środę zaapelował do rządu o wstrzymanie trzech inwestycji i przeznaczenie tych środków na walkę ze skutkami epidemii. Chodzi o CPK, przekop Mierzei Wiślanej i PFN.

"Dziwię się, że prezydent (Warszawy) Trzaskowski tego nie wie, że realizując duże infrastrukturalne inwestycje my napędzamy gospodarkę, tworzymy miejsca pracy, tworzymy bardzo silny impuls do tego, żeby ta gospodarka w czasie kryzysu dobrze funkcjonowała" - podkreślił Dworczyk w czwartek w TVP Info.

Szef KPRM wyraził zdziwienie jeśli chodzi o wcześniejsze wypowiedzi m.in. Trzaskowskiego dotyczących CPK, które sugerowały, że taka inwestycja nie jest potrzebna. Przytoczył dawną wypowiedź kandydata KO, w której stwierdził on, że w Berlinie jest duży port lotniczy, więc po co tak duży port komunikacyjny w Polsce.

"Teraz słyszymy, że przekop Mierzei Wiślanej, który ma też kluczowe znaczenie dla gospodarki w tej części Polski, też jest właściwie niepotrzebny. Dziwię się, że osoby, które w ten sposób postrzegają gospodarkę, geopolitykę aspirują do najwyższego stanowiska, urzędu w Polsce" - podkreślił Dworczyk.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.