• <

DP World przewiduje ciężkie czasy dla portów i terminali w czasie kryzysu COVID-19

PMK

23.04.2020 19:57 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski DP World przewiduje ciężkie czasy dla portów i terminali w czasie kryzysu COVID-19

Partnerzy portalu

DP World przewiduje ciężkie czasy dla portów i terminali w czasie kryzysu COVID-19 - GospodarkaMorska.pl

Dubajski operator portowy i terminalowy, DP World, osiągnął niezłe wyniki w pierwszym kwartale tego roku, z przeładunkami porównywalnymi z tymi rok temu.

Operator obsłużył 17,2 miliona TEU w swoim globalnym portfelu terminali kontenerowych w pierwszym kwartale 2020 roku, przy czym wolumeny kontenerów brutto zmniejszyły się o 1,7% rok do roku w stosunku do raportowanych danych i wzrosły o 0,3% w stosunku do analogicznego okresu.

Zgłoszone wolumeny spadły w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Indiach z powodu wygaśnięcia koncesji w Surabaya (Indonezja) i zbycia obiektów w Tianjin (Chiny).

Większym wyzwaniem ma być przewidywany spadek globalnego handlu i wolumenów w drugim kwartale roku i w późniejszej części roku - uważa operator portu.

Dlatego oczekuje się, że skutki gospodarcze pandemii koronawirusa będą odczuwane w większym stopniu w nadchodzącym kwartale.

- Prognozuje się, że światowy handel i wolumeny kontenerów spadną w 2020 roku, a większość specjalistów branżowych (Drewry -3%, Sea-Intel -10%) dodatkowo podkreśla krótkoterminową niepewność, przed którą stoi nasz sektor. Podobnie, jakikolwiek moment ożywienia jest niepewny, ale w końcu musi dojść do wzrostu obrotów handlowych w miarę normalizacji globalnej działalności gospodarczej - skomentował przewodniczący i dyrektor generalny DP World, Sultan Ahmed Bin Sulayem. - Biorąc pod uwagę trudniejsze otoczenie, w najbliższym czasie skupiamy się na integracji naszych ostatnich przejęć w celu uzyskania synergii, ograniczeniu kosztów w celu ochrony rentowności, zarządzaniu nakładami inwestycyjnymi na wzrost w celu zachowania przepływów pieniężnych i utrzymania naszej oceny inwestycyjnej.

Bin Sulayem dodał, że inwestycja firmy w technologię cyfrową i automatyzację pozwoliła zminimalizować zakłócenia w portach.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.