• <
PZT_980x120_gif_2020

Belgijski gigant ogłasza współpracę z największym malezyjskim portem

Strona główna Porty, logistyka Belgijski gigant ogłasza współpracę z największym malezyjskim portem

mb

12.11.2019 Źródło: własne
Belgijski gigant ogłasza współpracę z największym malezyjskim portem - GospodarkaMorska.pl

Belgisjki operator tankowców Euronav podpisał umowę o świadczenie usług z portem Linngi w Malezji - stającym się największą bazą magazynową paliw o niskiej zawartości siarki w regionie.

Pod koniec września Euronav zakupiło w Porcie w Kuala Linggi 420 000 ton oleju opałowego (0,2% i 0,5% o niskiej zawartości siarki) i oleju napędowego. Wykorzystała do tego tankowiec typy ULCC "Oceania"o o nośności 441 585 dwt. Tankowiec magazynuje teraz łącznie 3 miliony baryłek. Jest to jednostka o długości 380 metrów i 70 metrów szerokości i zanurzeniu 24 metrów! Euronav ubezpieczył ładunek na tankowcu na 100 milionów dolarów.

Międzynarodowy port Kuala Linggi (KLIP) ma stać się światowej klasy portem  skupionym na rozwoju sektora usług morskich i bunkrowych w Malezji. Kontrakt zwiększy jego konkurencyjnośc w regionie przede wszystkim w stosunku do Singapuru. Strony nie ujawniły warunków finansowych umowy. Wiadomo natomiast, że port zainwestował w projekt dot. bunkrowania paliw ponad 600 mln ringgit malezyjskich (145 milionów dolarów).

Port w Kuala Linggi jest strategicznie zlokalizowany pomiędzy głównymi stoczniami, takimi jak Singapur, Tanjung Pelepas i Port Klang. KLIP będzie w stanie zapewnić dobre usługi wsparcia morskiego dla statków przepływających przez Cieśninę Malakka.

Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.