• <

AMSA zatrzymuje kontenerowiec APL England z powodu nieodpowiednich mocowań

Strona główna AMSA zatrzymuje kontenerowiec APL England z powodu nieodpowiednich mocowań

APL England, kontenerowiec pod banderą Singapuru, który stracił w ubiegłym tygodniu około 40 kontenerów w Sydney z powodu złej pogody, został zatrzymany przez Australijski Urząd Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA).

AMSA zatrzymuje kontenerowiec APL England z powodu nieodpowiednich mocowań - GospodarkaMorska.pl

sons/offshore-energy

29.05.2020 Źródło: offshore-energy.biz

APL England, kontenerowiec pod banderą Singapuru (5780 TEU), który stracił w ubiegłym tygodniu około 40 kontenerów z powodu złej pogody w Sydney, został zatrzymany przez Australijski Urząd Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA).

Kontrole przeprowadzane na APL England wykazały nieodpowiednio rozwiązane mocowania ładunków i mocno zardzewiałe punkty mocowania kontenerów na pokładzie, powiedział AMSA.

„Według ustaleń w ramach inspekcji, mocowania stanowią wyraźne naruszenie wymagań Międzynarodowej Konwencji o Bezpieczeństwie Życia na Morzu (SOLAS)” - wyjaśnił organ.

„APL England jest obecnie przetrzymywana w porcie w Brisbane i zatrzymanie nie zostanie zniesione, dopóki te poważne niedociągnięcia nie zostaną naprawione. Jest to teraz kwestia, którą właściciel statku, American President Lines (APL) i operator muszą naprawić.”

AMSA oczekuje, że armator i jego ubezpieczyciel wezmą na siebie pełną odpowiedzialność za zajęcie się skutkami tego incydentu.

„Słyszeliśmy dziś, że ubezpieczyciel już angażuje kontrahentów, aby odzyskali niektóre pływające kontenery” - poinformowało AMSA w czwartek.

Incydent z APL England miał miejsce 24 maja, kiedy statek doświadczył chwilowej utraty napędu podczas intensywnych fal, około 73 km na południowy wschód od Sydney.

W tym czasie statek był w podróży z Ningbo w Chinach do Melbourne w Australii.

Inspektorzy AMSA przeprowadzili kontrolę zdolności do żeglugi, w celu ustalenia stanu konstrukcyjnego i operacyjnego statku po zawaleniu się stosów kontenerów na pokładzie.

Niedługo potem statek został eskortowany do zatoki Moreton przez dwa holowniki portowe, jeden kontenerowy statek ratowniczy, dwa statki policji wodnej Queensland i statek bezpieczeństwa morskiego Queensland, reagujący na zanieczyszczenia.

AMSA stwierdziło, że nie wydaje się, aby towary niebezpieczne znajdowały się w ładunku. Pojawiły się za to doniesienia, że różne artykuły medyczne, takie jak maski na twarz, pływały się między Magenta Beach a The Entrance.

Odrzutowiec Challenger firmy AMSA kontynuował poszukiwania z lotu ptaka na wybrzeżu Nowej Południowej Walii, aby pomóc w zlokalizowaniu i identyfikacji częściowo zanurzonych w wodzie kontenerów.

„Podczas poszukiwań zidentyfikowano na razie dwa cele - to pięć kontenerów, w tym jeden zestaw czterech kontenerów połączonych razem” - poinformowało AMSA podczas najnowszej aktualizacji.

Źródło:
offshore-energy.biz

Surowce

 Ropa brent 42,94 $ baryłka  0,30% 02:57
 Cyna 18343,00 $ tona 0,65% 15 paź
 Cynk 2397,00 $ tona -0,04% 15 paź
 Aluminium 1824,00 $ tona -0,65% 15 paź
 Pallad 2351,10 $ uncja  0,55% 02:12
 Platyna 867,00 $ uncja  0,16% 02:57
 Srebro 24,33 $ uncja  0,16% 02:58
 Złoto 1903,90 $ uncja  0,06% 02:58

Dziękujemy za wysłane grafiki.