• <

Torf po raz pierwszy w Porcie Elbląg. Przypłynął z obwodu kaliningradzkiego

pc

03.05.2018 15:09 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Torf po raz pierwszy w Porcie Elbląg. Przypłynął z obwodu kaliningradzkiego

Partnerzy portalu

Torf po raz pierwszy w Porcie Elbląg. Przypłynął z obwodu kaliningradzkiego - GospodarkaMorska.pl

Torf w Porcie Elbląg. Historyczna pierwsza dostawa z obwodu kaliningradzkiego trafiła tam w poniedziałek na zamówienie firmy z Pasłęka. Jak poinformował portal portel.pl Arkadiusz Zgliński, dyrektor Zarządu Portu Morskiego Elbląg, w piątek spodziewana jest kolejna barka z torfem.

Kiedy torf dopłynął do Elbląga, został przeładowany na ciężarówki i trafił od razu do klienta. Transport nie byłby możliwy, gdyby nie uruchomienie w porcie kilka miesięcy temu punktu odpraw fitosanitarnych – podał portel.pl. Inwestycja ta ma zwiększyć liczbę towarów przeładowywanych w elbląskim porcie, szczególnie tych, które wymagają specjalistycznych badań. Na graniczny port odpraw fitosanitarnych port w Elblągu czekał 10 lat.

W ubiegłym roku przeładunki w Porcie Elbląg wyniosły 100 tys. ton. To spadek o 68 tys. ton w porównaniu z 2016 r. Powodami są wprowadzenie przez Rosjan 30% cła na niektóre materiały budowlane oraz wzajemne sankcje wprowadzone przez Federację Rosyjską i Unię Europejską.

Dziękujemy za wysłane grafiki.