• <
BOTA_2023

Spotkanie KIGM z marszałkiem Mieczysławem Strukiem

29.01.2015 07:25 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Spotkanie KIGM z marszałkiem Mieczysławem Strukiem - GospodarkaMorska.pl

28 stycznia w siedzibie  Zarządu Morskiego Portu Gdynia odbyło się spotkanie członków Krajowej Izby Gospodarki Morskiej (KIGM)  z marszałkiem Mieczysławem Strukiem.

Zaproszono Pana Marszałka Województwa Pomorskiego by omówić najważniejsze zagadnienia związane z gospodarką morską – powiedział Janusz Jarosiński, przewodniczący Rady KIGM. Marszałek Struk szeroko omówił problematykę rozwoju Pomorskiego podkreślając, że strategiczne cele rozwojowe skoncentrowane są na wykorzystaniu renty położenia naszego regionu na skrzyżowaniu najważniejszych szlaków łączących Wschód z Zachodem i Północ z Południem.

Poinformował zebranych o najważniejszych ustaleniach niedawno podpisanego Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zawarte w kontrakcie inwestycje infrastrukturalne mają na celu wspomóc dostęp do portów od strony lądu. Marszałek Struk mówił również, że wraz z Zachodniopomorskim podjęta została inicjatywa uruchomienia krajowej inteligentnej specjalizacji morskiej. W czasie dyskusji uczestnicy spotkania sugerowali konieczność zwiększenia aktywności na rzecz udrożnienia połączeń kolejowych i promocji Wisły jako drogi wodnej.

Przedstawiciel Polskiego Klastra Morskiego sugerował zwiększenia aktywności Pomorskiego na rzecz odzyskania dla naszych portów rynków Europy Środkowej i Wschodniej. 

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.