• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Spółka miasta Gdynia kupiła wydawnictwo Promare

15.04.2015 21:34 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Spółka miasta Gdynia kupiła wydawnictwo Promare - GospodarkaMorska.pl

Forum Kultury, spółka Miasta Gdynia, zakupiła wydawnictwo Promare należące dotąd do niemieckiej DVV Media Group. Promare jest wydawcą dwutygodnika Namiary na Morze i Handel oraz organizatorem jednej z największych imprez biznesu morskiego – Wspólnej Kaczki.

I to właśnie możliwość prowadzenia przez miasto tej imprezy przesądziła o zakupie wydawnictwa. Wspólna Kaczka co roku ściąga bowiem do Gdyni ponad 2000 osób, przedstawicieli biznesu morskiego z całej Polski i z zagranicy, głównie Europy zachodniej, oraz firm z nimi współpracujących. Tam też odbywa się rozdanie nagród w konkursach „Bursztynowa Kaczka” i "Bursztynowe Jajko" za spektakularne osiągnięcia w polskiej gospodarce morskiej.

- To bardzo ważna impreza w naszym biznesie i do tego odbywa się w Gdyni. Zależy nam na tym, aby tutaj pozostała, tym bardziej, że w podobnym czasie co Wspólna Kaczka, odbywa się także u nas Międzynarodowe Forum Gospodarcze. Liczymy na synergię obu imprez – powiedział Markos Pagudis, prezes Forum Kultury. - Nie boimy się także o opłacalność wydawnictwa, które dotąd zawsze było dochodowe.

Markos Pagudis uspokoił także czytelników dwutygodnika Namiary na Morze i Handel wydawanego przez Promare – według jego zapewnień pismo będzie dalej się ukazywać. - Wszystko będzie tak jak dawniej – zapewnia również Władysław Jaszowski, prezes Promare. W przyszłości jednak wydawnictwo mogą czekać pewne zmiany.

- W każdej firmie musi następować rozwój. Póki co jesteśmy w fazie planowania dalszych kroków bieznesowych, więc za wcześnie o tym mówić – mówi Pagudis.

Sprzedaż wydawnictwa to efekt zmiany właścicielskiej w DVV Media Group, której udziały w 2013 roku kupił niemiecki Rheinische Post Mediengruppe z Düsseldorfu. Nowa grupa wydawnicza rozpoczęłą też od zeszłego roku sprzedaż swoich zagranicznych biznesów w Holandii, Polsce i na Słowacji. Nieznana jest dotąd kwota transakcji. Nabywca udziałów Promare, spółka Forum Kultury, działa od 2009 roku. Jej jedynym udziałowcem jest Miasto Gdynia. FK prowadzi obecnie także budowę Gdyńskiego Centrum Filmowego, którego zostanie administratorem.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.