PMK
Zawiązanie nowego aliansu kontenerowego Alliance wzbudza niepokój u prawodawców z USA. Siła nowego sojuszu ma bowiem zagrażać lokalnym firmom.
W skład nowego aliansu, który niedługo powstanie, wejdą armatorzy: Hapag-Lloyd, K Line, MOL, NYK oraz Yang Ming. Amerykańscy politycy obawiają, że członkowie sojuszu będa mieli zbyt dużą przewagę w negocjacjach z amerykańskimi operatorami holowników, barek, dostawcami paliwa czy wypożyczalniami sprzętu morskiego.
Ocean Alliance oferuje dysponuje flotą prawie 350 statków o łącznej pojemności około 3,5 mln TEU, które zawiną do około 200 portów na całym świecie. Alians powstał w kwietniu tego roku, w swojej ofercie ma 40 stałych połączeń na całym świecie.
Nowy sojusz ma zmniejszyć siłę super sojuszu 2M, który utworzyły w 2015 roku duńska spółka Maersk Line i szwajcarska MSC. Poza tym alians ma poprawić niezawodność przewozów i zintegrować usługi świadczone najnowszymi i największymi statkami wspólnej floty. Ocean Alliance planuje rozpocząć działalność w kwietniu 2017 r. Początkowy okres współpracy między armatorami określono na pięć lat.
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni