• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Segment wycieczkowców będzie dalej się rozwijać w obecnym roku

PMK

22.02.2018 20:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Segment wycieczkowców będzie dalej się rozwijać w obecnym roku

Partnerzy portalu

Segment wycieczkowców będzie dalej się rozwijać w obecnym roku - GospodarkaMorska.pl

Branża wycieczkowców ma stale rosnąć i rozwijać się w obecnym roku – wynika z raportu sporządzonego przez organizację Cruise Lines International Association’s (CLIA), zrzeszającą linie wycieczkowe.

CLIA przewiduje, że w obecnym roku na wycieczkowcach pojawi się 27,2 mln pasażerów. Poprzedni rok zamknął się za to liczbą 25,8 mln pasażerów, więc wzrost ma być zauważalny. Ogółem w latach 2011-2016 liczba pasażerów wzrosła o 20,5 proc.

By sprostać wzrastającemu popytowi armatorzy będą musieli wysłać na wodę więcej statków. Wśród linii wycieczkowych należących do CLIA w obecnym roku możemy się spodziewać debiutu 27 nowych statków wycieczkowych.

- Bez wątpienia branża wycieczkowa znajduje się na trajektorii wzrostu, co pozytywnie wpływa na globalną gospodarkę. My jako CLIA będziemy dalej obserwować rynek i szukać nowych trendów, które posuną nasza branżę jeszcze dalej – powiedział Cindy D’Aoust, prezes CLIA.

Wydatki branży wycieczkowej w zeszłym roku wyniosły 126 mld dolarów, tworząc milion miejsc pracy o łącznych zarobkach 41 mld dolarów.

Dziękujemy za wysłane grafiki.