• <
port_rezerwa_mega_1100_200

ROHLIG SUUS Partnerem projektu Poland, Go Global!

28.04.2015 06:30 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski ROHLIG SUUS Partnerem projektu Poland, Go Global!
ROHLIG SUUS Partnerem projektu Poland, Go Global! - GospodarkaMorska.pl

ROHLIG SUUS Logistics został Partnerem projektu Poland, Go Global!. Jako jedyna polska firma logistyczna obecna na globalnych rynkach, będzie wspierać rodzimych przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej.

Think tank Poland, Go Global! skupia polskich przedsiębiorców, którzy planują bądź są w trakcie ekspansji na rynki zagraniczne. Celem projektu jest stworzenie platformy współpracy oraz wymiany doświadczeń i praktycznej wiedzy na temat obecności na globalnych rynkach. Inicjatywa skupia już ponad 1000 polskich firm, wśród nich ROHLIG SUUS Logistics, który jest Partnerem wspierającym Poland, Go Global!

Transport i logistyka stanowią nieodzowny element niemal każdego międzynarodowego biznesu, zatem wśród partnerów projektu nie mogło zabraknąć przedstawiciela branży TSL. ROHLIG SUUS Logistics jako jedyny operator logistyczny na rodzimym rynku spełnia podstawowe warunki członkostwa, mianowicie jest niezależną, polską firmą oraz z sukcesem funkcjonuje na globalnych rynkach.

- Rozumiemy polskie firmy i znamy ich potrzeby, gdyż sami jesteśmy jedną z nich. Od blisko 10 lat 100% udziałów ROHLIG SUUS Logistics należy do polskiego przedsiębiorcy Tadeusza Chmielewskiego, który wcześniej przez kilkanaście lat był udziałowcem oraz zarządzał strukturami polskiej spółki. W ciągu ostatniej dekady firma zwiększyła obroty prawie 5-krotnie i znacząco rozszerzyła zakres usług, stając się 3. kompleksowym operatorem logistycznym w Polsce. Obecnie na rynku zdominowanym przez międzynarodowe marki logistyczne, jesteśmy jedyną polską firmą obsługującą globalne łańcuchy dostaw, a także świadczącą pełen zakres usług logistycznych na rynki europejskie i wschodnie, co czyni nas pewnym i zaufanym partnerem zarówno dla globalnych, jak i polskich marek.  W tym roku obchodziliśmy 25. rocznicę działalności, a 2014 rok zakończyliśmy przychodami ponad 570 mln zł, stając się kolejnym dowodem na to, że polska firma może odnieść sukces biznesowy i śmiało konkurować z międzynarodowymi przedsiębiorstwami – powiedział Andrzej Kozłowski, członek zarządu w ROHLIG SUUS Logistics.

Inicjatywą Poland, Go Global! zarządza ICAN Institute, wydawca prestiżowego miesięcznika „Harvard Business Review”.

- Ambicją think tanku Poland, Go Global! jest kompleksowe wsparcie polskich przedsiębiorców. Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy Partnerów, których kompetencje pokrywają wszystkie obszary, którymi mogą być zainteresowane polskie firmy planujące ekspansję zagraniczną. ROHLIG SUUS, jako specjalista w zakresie logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw, znakomicie wpisuje się w filozofię think tanku. Mamy nadzieję, że dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą, ROHLIG SUUS będzie aktywnie wspierał globalizację polskich firm. Doświadczenie uczy, że kontrola łańcucha dostaw może stanowić kluczowy element dla funkcjonowania przedsiębiorstw. Wystarczy wspomnieć, z jakimi problemami z realizacją zamówień borykali się europejscy producenci samochodów, gdy po tsunami w Japonii przerwane zostały dostawy niektórych części. Wychodząc na międzynarodowe rynki, należy położyć nacisk nie tylko na przygotowanie prawne, finansowe, czy kulturowe, ale także logistyczne. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że udział ROHLIG SUUS Logistics w think tanku Poland, Go Global! będzie dla naszych członków źródłem bardzo bogatej wiedzy – powiedział Jakub Kompa, Kierownik think tanku Poland, Go Global!

***

ROHLIG SUUS Logistics S.A. zajmuje się zarządzaniem logistyką i łańcuchami dostaw, szczególną wagę przywiązując do wysoce profesjonalnej i indywidualnej obsługi Klienta. Jest jedną z kilku kompleksowych firm logistycznych w Polsce, a zarazem jedynym polskim operatorem o międzynarodowym charakterze i globalnych możliwościach.

Globalny fracht morski i lotniczy spółka realizuje w strategicznym partnerstwie z międzynarodową grupą Röhlig & Co. obecną na całym świecie. Paletę usług globalnych dopełnia fracht intermodalny i kolejowy, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków bliskowschodnich. W Polsce operator zbudował krajowy system dystrybucji drobnicowej o zdolności realizacji dostaw w 24 h. W Europie stworzył system drobnicowy obsługujący około 200 regularnych połączeń drogowych ze wszystkimi krajami europejskimi. Usługi drogowe uzupełniają krajowe i międzynarodowe przewozy całopojazdowe. Logistykę kontraktową (usługi magazynowe i dodane) operator realizuje w centrach logistycznych o powierzchni ponad 100 000 m2, wyposażonych w nowoczesne technologie i proekologiczne rozwiązania.

W ciągu 3 ostatnich lat firma zaimplementowała zaawansowany program architektury korporacyjnej, definiując na nowo procesy komunikacyjne oraz uruchamiając nowoczesne aplikacje w wszystkich obszarach działalności. Jednocześnie zwiększyła możliwości operacyjne sieci oddziałów i centrów logistycznych, m. in. poprzez zmiany lokalizacji i realizację kluczowych inwestycji w obszarze nieruchomości w całej Polsce.

Od 2013 roku spółka  koncentruje się na strategicznym rozwoju pakietu usług wschodnich dla przedsiębiorców z całego świata, m.in. w oparciu o spółkę córkę działającą pod nazwą SUUS Logistics w Rosji. Głównym celem firmy jest dalsze dyskontowanie przewagi konkurencyjnej wynikającej z pełnej kompleksowości usług, którą może zapewnić zaledwie kilka firm na rynku, a która umożliwia pełną i bezpośrednią obsługę złożonych łańcuchów dostaw i zaawansowanych projektów logistycznych.

W Polsce ROHLIG SUUS Logistics prowadzi działalność od 1990 roku.

Bollore Logistics
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39275,00 $ tona 1,10% 25 paź
 Cynk 3510,00 $ tona 0,46% 25 paź
 Aluminium 2916,00 $ tona -0,98% 25 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.