Urząd Morski w Słupsku zakończył roboty czerpalne w portach środkowego wybrzeża, przewidziane na rok 2015.
Prace te realizowane są w ramach utrzymania parametrów torów wodnych w portach (Kołobrzeg, Darłowo, Ustka i Łeba), jako elementów infrastruktury hydrotechnicznej zapewniającej dostęp do portów. Kubatura urobku wyniosła łącznie 34,5 tys. m3. Roboty w Porcie Łeba realizowała firma Marine Sailor z Łeby, w Ustce - Czerwony Szkwał z Kołobrzegu a w Darłowie i Kołobrzegu - Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych z Gdańska. Koszt zrealizowanych prac wynosi 1,581.840,00 zł. Roboty czerpalne w mniejszych portach (Dźwirzyno i Rowy) realizowane są na bieżąco siłami Urzędu (pogłębiarki Omułek i Belona).
Port Haller tematem rozmów w Kongresie USA
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni
Indeks CPPI Banku Światowego: dominacja chińskich portów kontenerowych [RAPORT]
Przeładunki portowe a dbałość o Bałtyk. Premiera ważnej publikacji podczas Kongresu Polskie Porty 2030