• <
BOTA_2023

Rekordowe wyniki CTL Logistics GmbH w Niemczech

24.06.2015 10:37 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Rekordowe wyniki CTL Logistics GmbH w Niemczech - GospodarkaMorska.pl

Najlepsze w historii wyniki zanotowała w maju należąca do Grupy CTL Logistics spółka CTL Logistics GmbH operująca na rynku niemieckim. Ponad 313 tysięcy ton przewiezionych ładunków i praca przewozowa na poziomie 104,8 mln tkm - to bilans końcowy maja. W porównaniu z 2014 rokiem przez pierwsze pięć miesięcy tego roku praca przewozowa i masa przewiezionych towarów wzrosły prawie o 17 procent. - To najlepsze wyniki przewozowe  w historii istnienia naszej spółki na niemieckim rynku. Tak imponujący wzrost jest efektem wdrożonej w Grupie CTL Logistics strategii handlowej - komentuje Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics sp. z o.o.

Maj 2015 okazał się najlepszym miesiącem dla spółki CTL Logistics GmbH w historii jej funkcjonowania na rynku niemieckim. Równie dobre było pierwsze pięć miesięcy tego roku. Pod względem masy przewiezionych towarów CTL Logistics GmbH zanotował wzrost o 16,87 procent, przewożąc w tym okresie niespełna 1,35 mln ton towarów (w pierwszych pięciu miesiącach ubiegłego roku było to 1,15 mln ton). Wzrosła także o 16,78 procenta praca przewozowa. Przez pierwsze pięć miesięcy 2015 roku CTL Logistics GmbH wykonało ją na poziomie 453,5 mln tonokilometrów (w ubiegłym roku wynosiła ona w tym samym okresie 388 mln tkm).  

Wszystko wskazuje na to, że udział CTL Logistics GmbH w niemieckim rynku przewozów towarowych będzie systematycznie rósł dzięki zawartym kilkuletnim kontraktom z dużymi podmiotami, m.in. InfraLeuna GmbH, Dettmer Rail GmbH i mcm logistics GmbH.

- Bardzo dobre wyniki CTL Logistics GmbH na rynku niemieckim dobitnie pokazują, że tam, gdzie liczy się jakość usług, terminowość ich wykonania i elastyczne podejście do potrzeb klienta Grupa CTL Logistics wygrywa z innymi przewoźnikami zarówno ofertą, jak i niezawodnością w realizacji powierzonych zadań. Naszym atutem jest również nowoczesny tabor, między innymi lokomotywy elektryczne Vectron -  podsumowuje Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics. - Wyniki za pierwsze pięć miesięcy 2015 roku pokazują, że jesteśmy w stanie skutecznie konkurować z niemieckimi przewoźnikami. Podpisane w ostatnich miesiącach nowe, wieloletnie kontrakty to najlepszy dowód, że sprawdza się strategia handlowa naszej spółki, konsekwentnie realizowana od 2012 roku. Jej podstawę stanowi kompleksowa usługa logistyczna i stałe poszukiwanie nowych form współpracy z klientami - dodaje.  

Grupa CTL Logistics jest międzynarodowym koncernem logistycznym działającym od 1992 roku na rynku polskim i w krajach europejskich. Swoim klientom oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy towarów masowych (tj. węgiel, koks, kruszywa, złom i inne), kontenerów, paliw i chemii, transport samochodowy, spedycję, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic. Oferta obejmuje towarowy transport kolejowy, przewozy intermodalne, spedycję, usługi przeładunkowe, doradztwo celne, obsługę i utrzymanie taboru infrastruktury kolejowej oraz usługi na terminalach przeładunkowych. CTL Logistics wykonuje przewozy międzynarodowe, będąc tym samym logistycznym pomostem łączącym Wschód z Zachodem.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.