• <

Przewozy PKP Cargo wzrosły w kwietniu o 1,5 proc.

ew

28.05.2018 16:41 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Przewozy PKP Cargo wzrosły w kwietniu o 1,5 proc. - GospodarkaMorska.pl

Grupa PKP Cargo przewiozła w kwietniu tego roku prawie 9 mln ton towarów, czyli o 1,5 proc. więcej niż w kwietniu 2017 roku i o 19,6 proc. więcej niż w kwietniu 2016 roku - poinformowała kolejowa spółka w poniedziałkowym komunikacie.

Po czterech miesiącach 2018 roku Grupa przewiozła o 8,1 proc. więcej ładunków niż w analogicznym okresie 2017 roku i o 20,9 proc. więcej towarów w porównaniu z pierwszymi czterema miesiącami 2016 roku.

W porównaniu do wyników z kwietnia 2017 roku, w kwietniu tego roku spółka zwiększyła przewozy m.in. kamienia, przewozy intermodalne, węgla kamiennego i metali.

Jak informuje PKP Cargo większe przewozy kamienia były możliwe m.in. dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu odbiorców na kruszywa (m.in. na cele budowy kilku obwodnic i dróg ekspresowych w kraju).

Na wzrost przewozów intermodalnych wpłynęła m.in. intensyfikacja przewozów z i do portów morskich oraz z i do Chin w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, a także zwiększone przewozy samochodów od kilku producentów zza południowej granicy, zwiększone przewozy zrębki drzewnej w kontenerach zza wschodniej granicy do jednej z elektrowni w Polsce oraz realizacja przewozów dla nowego klienta.

Zwiększone przewozy węgla kamiennego wynikały m.in. ze wzrostu przewozów dla przedsiębiorstw sektora energetycznego w celu zapewnienia wymaganych zapasów tego paliwa i zabezpieczenia ciągłości bieżącej produkcji energii oraz ze wzrostu importu surowca zza wschodniej granicy.

Według PKP Cargo na wzrost przewozów metali wpłynęła m.in. realizacja przewozów dla dużego klienta do hut na południu kraju.

Dziękujemy za wysłane grafiki.