• <
BOTA_2023

Przedstawiciele Republiki Azerbejdżanu w Porcie Gdańsk

22.05.2015 12:13 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Przedstawiciele Republiki Azerbejdżanu w Porcie Gdańsk

Partnerzy portalu

Przedstawiciele Republiki Azerbejdżanu w Porcie Gdańsk - GospodarkaMorska.pl

21 maja do Portu Gdańsk wraz z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Urzędu Marszałkowskiego województwa Pomorskiego przybyła czteroosobowa delegacja Republiki Azerbejdżanu reprezentowana przez Ahmada Ismayilova - szefa sztabu Urzędu Morskiego w Azerbejdżanie, Farhada Mammadova - szefa departamentu prawa, zasobów personalnych i stosunków międzynarodowych oraz przedstawicieli działu współpracy międzynarodowej - Elchina Ganjaliyeva oraz działu IT i mediów Ayaza Azimova.

Wizyta delegacji azerskiej była ściśle związana z odbywającym się w Warszawie dzień wcześniej uroczystym podpisaniem dwustronnej umowy międzynarodowej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Republiką Azerbejdżanu w sprawie współpracy w dziedzinie żeglugi morskiej obu krajów.

Zawarta umowa to zarazem początek wspólnych działań polsko-azerskich na rzecz rozwoju żeglugi międzynarodowej oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony środowiska morskiego. Jak zapewniają przedstawiciele Ministerstwa, to również akt, który pozwoli na zainicjowanie współpracy z Azerbejdżanem na innych polach gospodarki morskiej.

Krótka wizyta w Porcie Gdańsk, była okazją do zaprezentowania gościom informacji o porcie, jego działalności, projektach inwestycyjnych i potencjalnych scenariuszach rozwoju portu w kolejnych latach. Jak podkreślił w swym wystąpieniu Pan Jerzy Melaniuk, wiceprezes zarządu ds. infrastruktury ZMPG SA, to ogromny zaszczyt móc gościć tak znamienitych gości, którzy widzą realny potencjał we współpracy polsko-azerskiej, zwłaszcza na polu gospodarki morskiej. W dniu wczorajszym podpisywaliście Państwo umowę o współpracy, a zaledwie jeden dzień później odbywa się nasze spotkanie, które umownie nazwać można pierwszym spotkaniem roboczym wypełniającym zamysł podpisanej umowy.

Na zakończenie wizyty, z wieży Kapitanatu Portu Północnego gościom zaprezentowano panoramę zewnętrznej części Portu Gdańsk i zlokalizowane tam terminale. Na pamiątkę wizyty w porcie delegacja wraz z przedstawicielem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA w osobie Prezesa Jerzego Melaniuka oraz Prezesa spółki Naftoport Sp. z o.o. - Pana Dariusza Kobiereckiego złożyła wspólnie kwiaty pod tablicą upamiętniającą przyjaźń polsko-azerską oraz wizytę Prezydenta Republiki Azerbejdżanu w latach 1993-2003 w Polsce - Pana Hajdana Alijewa.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.