• <
BOTA_2023

Prom Wolin i 20-lecie Unity Line

28.05.2015 12:27 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Prom Wolin i 20-lecie Unity Line - GospodarkaMorska.pl

Jednostka Wolin pływa pod banderą Unity Line i jest najdłuższym promem przemierzającym trasę między Świnoujściem a miastem Trelleborg w Szwecji. Prom posiada dwa pokłady ładunkowe i jednorazowo może zabrać na pokład do 90 samochodów drogowych, 50 samochodów osobowych oraz 370 pasażerów.

W piątek 29 maja br. sieć Unity Line będzie obchodzić 20-lecie swoje działalności. Na jeden dzień ładownia statku, na którym przewożone są samochody zamieni się w salę bankietową. Jest kilka powodów, dla których firma wybrała akurat tę jednostkę, jako najbardziej odpowiednią na to wydarzenie.

- Są dwa powody, dla których wybraliśmy prom Wolin. Ta jednostka ma na dziobie boczną furtę, szeroką rampę, którą może wyłożyć swobodnie na nabrzeże Wałów Chrobrego, w celu łatwej komuniakcji. Po drugie pokazujemy naszym klientom, że jest to prom, na którym można organizować eventy - mówił Jarosław Kotarski, dyrektor Unity Line.

Już dzień później, czyli w sobotę, Wolin zostanie udostępniony do zwiedzania dla publiczności. Na pokład jednostki będzie można wchodzić od godziny 10.00 do 18.00, wstęp jest darmowy.

- Chcemy obchodzić naszą uroczystość razem z mieszkańcami Szczecina, dlatego zapraszamy wszystkich na Wały Chrobrego. Będzie można zwiedzić pokłady zewnętrzne, wewnętrzne, a co najważniejsze mostek kapitański promu Wolin. Tam zwiedzających będzie witał kpt. Jerzy Hajder wraz z oficerami. Usłyszymy jak się kieruje tak dużym statkiem i jak wygląda praca na pokładzie – powiedziała Alina Trzcianowska asystent ds. marketingu Unity Line.

Oprócz zwiedzania promu organizator przewidział konkurs z nagrodami. Udział będzie mógł wziąć każdy, a na wygranych czeka rodzinny rejs promem Unity Line do Szwecji.

Wolin jest nowoczesnym promem pasażersko-kolejowo-samochodowym. W barwach Unity Line pływa od 8 lat.

Dane techniczne:

Armator / Właściciel - Unity Line Limited / Żegluga Polska SA
Typ promu - ładunkowo-pasażerski
Port macierzysty, kraj bandery - Nassau, Bahama
Wielkość rejestrowa GT - 22874
Długość całkowita - 188,9 m
Szerokość - 23,1 m
Zanurzenie - 5,9 m
Prędkość max - 18 węzłów
Załoga - 37 osób
Miejsc pasażerskich - 370
Kabiny - 70
Łóżka - 240

Długość linii ładunkowych
Pokład główny - 70 m
Pokład górny - 50 m

Dopuszczalne obciążenie pokładów
Pokład główny - 2,5 T/oś czterokołową
Pokład górny - 2,5 T/oś czterokołową

***

Sieć Unity Line obsługuje całość przewozów kolejowych między Polską a Szwecją oraz ponad 63% wolumenu na rynku transportu samochodów ciężarowych. Obecnie promy Unity Line goszczą rocznie ponad 340.000 pasażerów i ponad 250.000 kierowców ciężarówek.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.