• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

PKP Cargo analizuje możliwość przejęć spółek w kraju i za granicą

ew

25.05.2018 10:19 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski PKP Cargo analizuje możliwość przejęć spółek w kraju i za granicą

Partnerzy portalu

PKP Cargo analizuje możliwość przejęć spółek w kraju i za granicą - GospodarkaMorska.pl

PKP Cargo analizuje możliwość przejęć spółek z branży zarówno w Polsce, jak i za granicą - poinformował w piątek PAP prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

"Analizujemy możliwość przejęć, mamy wiele rozmów rozpoczętych i wysłaliśmy sygnały zarówno do podmiotów krajowych, jak i zagranicznych, że chcemy realizować takie plany. Teraz czekamy na reakcję" - powiedział PAP Warsewicz.

Prezes przyznał jednocześnie, że będzie to dość długi i skomplikowany proces.

"Kolejowy rynek przejęć jest trudny, gdyż jest mocno regulowany przez własność państwową w spółkach zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. To nie jest temat łatwy, ale są już pewne plany i rozmowy dotyczące południowej Europy. Sfinalizowanie ich zajmie trochę czasu" - stwierdził Warsewicz.

Prezes powiedział też, że spółka, nie czekając na przejęcia, zamierza się rozwijać i zdobywać rynek zarówno krajowy, jak i międzynarodowy, zwiększając swój udział.

Warsewicz potwierdził również, że do końca tego roku spółka zaktualizuje swoją strategię.

Grupa PKP Cargo zanotowała 37-proc. wzrost zysku neto w pierwszym kwartale 2018 roku, który wyniósł 35,6 mln zł. W tym samym czasie przychody wzrosły o 11 proc. - do 1,2 mld zł.

Dziękujemy za wysłane grafiki.