• <
BOTA_2023

Piechociński komentuje raport Najwyższej Izby Kontroli

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Piechociński komentuje raport Najwyższej Izby Kontroli

Partnerzy portalu

Skrupulatnie pilnujemy jakości, stąd możliwe opóźnienia - w ten sposób raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie terminalu gazu skroplonego w Świnoujściu skomentował wicepremier Janusz Piechociński.

Raport NIK wykazał, że spółka powołana do realizacji inwestycji nie radzi sobie z budową. Dokument wskazuje też na problemy z dozorem technicznym inwestycji. Te doniesienia skomentował w poniedziałek minister gospodarki.

- Bardzo mocno piętnują transportowy dozór techniczny, który sprawował nadzór. Z łatwością przyjmują więc stanowisko firmy, która wygrała przetarg. Posiłkowała się ona nadzorem zewnętrznym - tak się składa że z sąsiednich Niemiec, a nasz transportowy dozór techniczny na każdym etapie pilnował jakości - tłumaczy wicepremier Piechociński.

Opóźnienia wynikają z bardzo drobiazgowych testów bezpieczeństwa inwestycji dodał wicepremier.

- Jeśli zwracamy uwagę na każde poprawienie spawu wpływające na termin wykonania to wydaje mi się, że idzie to w złą stronę.

Komentując opóźnienia w realizacji budowy terminalu LNG wicepremier stwierdził, że w innych krajach Zachodniej Europy terminy przy tak dużych inwestycjach też nie są dotrzymywane.

Raportu NIK nie chciał skomentować rzecznik polskiego LNG, spółki odpowiedzialnej za wybudowanie terminalu gazu skroplonego.

Źródło:
radioszczecin.pl
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.