• <
smartre_2023

Nowy rosyjski port współpracuje z Portem Hamburg

15.09.2015 11:23 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy rosyjski port współpracuje z Portem Hamburg

Partnerzy portalu

Nowy rosyjski port współpracuje z Portem Hamburg - GospodarkaMorska.pl

Nowy, głębokowodny Port Bronka, zlokalizowany na przedmieściach Sankt Petersburga na południowym brzegu Zatoki Fińskiej, pozyskał nowego partnera - port w Hamburgu.

Zakończył się pierwszy etap budowy portu Bronka. Obiekt został oddany do dyspozycji we wrześniu tego roku. Obsługuje zarówno kontenery, jak i na naczepy - ro/ro. Posiada również centrum logistyczne do obsługi pakowania i magazynowania. Jego powierzchnia obejmuje  w sumie 107 hektarów. Terminal kontenerowy oferuje pięć miejsc do cumowania. Nabrzeża o długości 630 metrów umożliwiają obsługę trzech jednostek jednocześnie. Terminal ro/ro obejmuje 57 ha powierzchni. Roczna zdolność przeładunkowa portu ma wyniesieść 1,45 mln TEU terminalu kontenerowego oraz 260 000 jednostek terminalu ro/ro. Na razie port dysponuje basenami o głębokości 14,4 metrów, obsługiwane więc są statki typu post-Panamax.

W budowę portu Rosjanie zainwestowali do tej pory około 400 mln euro. - Bronka jest projektem partnerstwa publiczno-prywatnego, z napływem środków publicznych i prywatnych. Nie koncentrujemy się wyłącznie na obsłudze statków, ale także chcemy stworzyć centrum usług logistycznych, które wygenerują wartość dodaną w związku z bliskim sąsiedztwem portu Sankt Petersburg.

Bronka ma przynieść znaczącą ulgę dla Petersburga, największego portu bałtyckiego Rosji. Rosjanie liczą, że mimo nałożonych na ich kraj sankcji handlowych, Port Bronka w ciągu najbliższych kilku lat będzie się systematycznie rozwijał. Szczególne nadzieje na szybki rozwój pokładają w nawiązanej niedawno współpracy marketingowej z Portem Hamburg. - Niemiecki port stwarza wspaniałe możliwości do budowania kontaktów naszych firm transportowych i logistycznych oraz importerów i eksporterów w handlu i przemyśle. Niemcy będą nas w tych działaniach wspierać - skomentował Dmitrij Mikhaltschenko, dyrekto Portu Bronka.

Dodajmy, że port w Hamburgu odnotował całkowitą przepustowość 12,5 mln ton w ruchu ładunków z portów rosyjskich w roku 2014. W tym samym roku, w sumie 662 tysięcy TEU było obsługiwanych pomiędzy Hamburgiem a portami w Rosji. Nawet dziś, 14 przedsiębiorstw typu feedership oferuje 20 usług liniowych do transportu kontenerów pomiędzy Hamburgiem i rosyjskimi portami w Petersburgu, Ust-Ługie, Kronshtadtcie, Kaliningradzie i Archangielską.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.