• <
gryfia_70lat

Nowy prezes w DB Port Szczecin. Stanowisko objął Paweł Wac

31.07.2015 13:22 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy prezes w DB Port Szczecin. Stanowisko objął Paweł Wac

Partnerzy portalu

Nowy prezes w DB Port Szczecin. Stanowisko objął Paweł Wac - GospodarkaMorska.pl

Od 1 sierpnia DB Port Szczecin będzie ma nowego prezesa zarządu. Stanowisko Manfreda Michela zajmie Paweł Wac.

DB Port Szczecin to spółka należąca do grupy DB Schenker Rail Polska. Manfred Michel od 2010 roku pełnił w niej funkcję prezesa zarządu. Pod jego rządami spółka przeszła restrukturyzację i stała się jednym z kluczowych terminali przeładunkowych na trasach z Europy Południowej do Skandynawii.

Paweł Wac swoją karierę zawodową rozpoczął w 2005 roku. Pracował dla międzynarodowych kancelarii prawnych, np.: Salans LLP , Linklaters, Pöllath&Partners. Pracę w grupie Deutsche Bahn AG rozpoczął w 2009 roku – był kierownikiem działu prawnego w DB Schenker Rail Polska. Od 2011 do 2013 roku pełnił z kolei funkcję członka zarządu spółki DB Polska Acquisition.

DB Port Szczecin to terminal obsługujący m.in. kontenery oraz drobnicę zjednostkowaną, tj. papier i celulozę, granity, wyroby stalowe, sztuki ciężkie i ponadgabarytowe, ładunki niebezpieczne itd. Terminal oferuje połączenia liniowe ze Skandynawią i Rosją oraz 5 zawinięć feederów (serwisów dowozowych) kontenerowych tygodniowo, łączących obiekt z portami północnoeuropejskimi: Rotterdamem, Hamburgiem, Bremerhaven, Kłajpedą, St. Petersburgiem, Gdynią, Gdańskiem, Kopenhagą, Malmö. Firma wykonuje operacje przeładunkowe swoim sprzętem, do którego należą: suwnice nabrzeżowe STS, 6 suwnic placowych RTG o udźwigu od 35 do 50 ton, dwa samojezdne dźwigi Gottwald o udźwigu do 100 ton, układarki o udźwigu od 15 do 25 ton, reachstackery o udźwigu do 45 t oraz inny sprzęt.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.