PMK
24 czerwca u wybrzeży wyspy Bonny w Nigerii, w dwóch oddzielnych incydentach uzbrojeni piraci zaatakowali dwa statki – donosi centrum zgłaszania piractwa IMB.
Podczas pierwszego incydentu, który miał miejsce w godzinach rannych, około 50 mil morskich od wyspy Bonny, ośmiu uzbrojonych piratów na łodzi motorowej ścigało statek kontenerowy.
IMB poinformował, że gdy alarm został zgłoszony, jednostka zwiększyła prędkość, a cała nieistotna załoga wycofała się do bezpiecznego miejsca. Nawiązano również kontakt z nigeryjską marynarką wojenną, która powiadomiła kapitana, aby spotkał się z ich okrętem wojennym w pobliżu.
Piratom nie udało się podpiąć drabiny na statek i w efekcie zrezygnowali z ataku. Nigeryjska marynarka eskortowała statek do bezpiecznej przystani.
Drugi incydent miał miejsce w godzinach popołudniowych, a celem ataku był chłodnicowiec znajdujący się w odległości około 40 mil morskich od wyspy Bonny.
Około dziesięciu piratów na motorówce, uzbrojonych w broń automatyczną, ścigało i ostrzelało statek. Uzbrojeni strażnicy na pokładzie zwrócili ogień, w wyniku czego piraci przerwali atak i odpłynęli. IMB poinformował, że cała załoga była bezpieczna, a statek został lekko uszkodzony w wyniku strzelania.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Port Gdańsk uczestnikiem Forum Portów Morskich w Chinach
Spędzili niemal rok na porzuconym statku. Wreszcie wrócą do domu
Baltic Hub dołącza do Baltic Ports Organization
Nowe połączenie kolejowe z Baltic Hub do Czech
Chiński ciężarowiec półzanurzalny pobił rekord podczas załadunku offshore
Do floty Maersk dołącza nowy, dwupaliwowy kontenerowiec, Tema Maersk