• <
konferencj_platforma_lng_2023

Największy wycieczkowiec świata już gotowy. To luksusowe pływające miasteczko (wideo)

pc

24.03.2018 20:21 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Największy wycieczkowiec świata już gotowy. To luksusowe pływające miasteczko (wideo)

Partnerzy portalu

Największy wycieczkowiec świata już gotowy. To luksusowe pływające miasteczko (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Wycieczkowiec Symphony of the Seas już gotowy. W piątek stocznia STX France przekazała ten największy statek pasażerski świata operatorowi Royal Caribbean International. Wkrótce na pokładzie luksusowej jednostki pojawią się pierwsi pasażerowie. Jest na co czekać.

Uroczyste przekazanie wycieczkowca zwieńczył koncert na pokładzie statku. Jednostka powstawała przez 36 miesięcy, a w jej budowę zaangażowanych było aż 4 700 osób. W sobotę luksusowy wycieczkowiec opuścił francuską stocznię w Saint-Nazaire i jest w drodze do Portu Malaga w Hiszpanii. Pierwsi pasażerowie na pokład jednostki wejdą 31 marca. Rozpocznie się wtedy próbny rejs z początkiem i końcem w Barcelonie. Podczas 6 dni na morzu pasażerowie odwiedzą Neapol oraz Civitavecchia we Włoszech. Dziewiczy rejs natomiast zaplanowano na 7 kwietnia. Wyprawa po Morzu Śródziemnym rozpocznie i zakończy się w Barcelonie. Podczas 8-dniowej podróży statek zawinie m.in. do Palma de Mallorca, Marsylii i Neapolu.

Docelowym portem Symphony of the Seas będzie Miami. Zanim jednak wycieczkowiec dotrze do Stanów Zjednoczonych, przez całe lato będzie pływał po Morzu Śródziemnym. Następnie 28 października rozpocznie w Barcelonie transatlantycką wyprawę do Miami. Rejs potrwa 13 dni. Cena za taką podróż zaczyna się od 1 149 dolarów, czyli ok. 4 000 zł.

Symphony of the Seas ma 362 m długości, 66 m szerokości, 70 m wysokości, 9 m zanurzenia oraz 228 081 GT. Jego budowa rozpoczęła się w październiku 2015 r. To czwarty statek klasy Oasis operatora Royal Caribbean. Siostrzana jednostka – Harmony of the Seas, została zwodowana w 2016 r. Jest jednak trochę mniejsza – ma 226 900 GT.

Symphony of the Seas pływa pod bahamską banderą. Na pokład wycieczkowiec zabiera 5 402 pasażerów oraz 2 115-osobową załogę. Znajdują się na nim 18 pokładów oraz 2 394 kabiny.

Na pokładzie statku pasażerowie z pewnością nie będą się nudzić. Przygotowano dla nich wiele atrakcji. To m.in. siedem wyjątkowych stref rozrywki i 10-piętrowa zjeżdżalnia na morzu. Dodatkowo: aqua park dla dzieci, zakręcone zjeżdżalnie wodne, Bionic Bar, w którym barman jest robotem, symulator dla fanów surfingu, olbrzymie ścianki wspinaczkowe, kolejka tyrolska, lodowisko, boisko do koszykówki, tematyczne restauracje m.in. Chops Grill, Izumi Hibachi & Sushi, 4 baseny i 10 jacuzzi, spa, centrum fitness, kino 3D, kasyno, w tym pokój VIP, Costal Kitchen dla gości apartamentów, Boardwalk z uwielbianymi przez wszystkich zabawami festynowymi, m.in karuzelą, Central Park, w którym można odpocząć na świeżym powietrzu pośród tropikalnej roślinności, escape room oraz Aquatheater.

Koszt budowy wycieczkowca to 1,2 biliona euro.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.