• <
smartre_2023

Na Baltic Business Forum o współpracy państw w regionie Trójmorza

22.09.2015 10:12 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Na Baltic Business Forum o współpracy państw w regionie Trójmorza

Partnerzy portalu

Na Baltic Business Forum o współpracy państw w regionie Trójmorza - GospodarkaMorska.pl

Wiceminister Konrad Pawlik podczas swojego wystąpienia na Baltic Business Forum w Świnoujściu zaapelował o większą solidarność i pogłębienie współpracy państw regionu Trójmorza – obszaru między Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym.

– Partnerstwo państw Trójmorza nie powinno być budowane w opozycji do istniejących struktur europejskich i euroatlantyckich, lecz jako ich dopełnienie, wzmocnienie i sposób przybliżenia wszystkich państw regionu do tych struktur – podkreślił wiceminister Pawlik. Występując przed uczestnikami Forum powiedział on także, że ściślejsza współpraca i koordynacja działań państw położonych miedzy Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym stwarzają dużą szansę na szybszy rozwój gospodarczy, skuteczniejsze reformy polityczne i społeczne, a także przyspieszenie integracji europejskiej.

W swoim przemówieniu wiceszef MSZ jednoznacznie opowiedział sie za śmiałą polityką rozszerzenia NATO i UE. – Otwarte drzwi do UE i NATO nie powinny być drzwiami obrotowymi, kiedy obietnice są wciąż powtarzane i pozostają niezrealizowane – oświadczył. Według wiceministra Gruzja - która była gościem honorowym tegorocznego Baltic Business Forum – oraz Ukraina i Mołdawia stanowią integralną część regionu Trójmorza i powinny być uwzględnione w planach integracji europejskiej pod warunkiem skutecznego przeprowadzenia niezbędnych reform.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.