• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Minister Gróbarczyk gościem honorowym konferencji na temat niskoemisyjnego transportu morskiego

pc

24.03.2018 10:43 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Minister Gróbarczyk gościem honorowym konferencji na temat niskoemisyjnego transportu morskiego

Partnerzy portalu

Minister Gróbarczyk gościem honorowym konferencji  na temat  niskoemisyjnego transportu morskiego - GospodarkaMorska.pl

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w poniedziałek weźmie udział w konferencji zorganizowanej przez ministerstwo transportu Republiki Francuskiej na temat niskoemisyjnego transportu morskiego. Marek Gróbarczyk wygłosi wystąpienie oraz ponownie zaprosi minister Élisabeth Borne do uczestnictwa w Światowych Dniach Morza w Szczecinie.

Konferencja pt. „W kierunku niskoemisyjnego transportu morskiego” rozpocznie się o godz. 17: 00 w gmachu francuskiego ministerstwa transportu w Paryżu. Zgromadzi ona przedstawicieliarmatorów, firm proponujących niskoemisyjne rozwiązania techniczne, organizacje pozarządowe oraz francuskie stowarzyszenia i federacje transportowe oraz te działające na terytorium Francji.

Paryska konferencja jest wydarzeniem dotyczącym deklaracji ministra Wysp Marshalla Tony’ego deBrum podpisanej w grudniu 2017 roku podczas One Planet Summit w Paryżu. Dotyczyła ona wkładu międzynarodowego transportu morskiego w redukcję gazów cieplarnianych i została podpisana przez 36 krajów, także przez Polskę.

Minister Marek Gróbarczyk jako gość honorowy wygłosi wystąpienie potwierdzające poparcie Polski dla deklaracji Tony’ego de Brum oraz podkreśli znaczenie problemu niskoemisyjnego transportummorskiego.

Minister Gróbarczyk po konferencji spotka się też z minister transportu Francji Élisabeth Borne.

Udział ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w paryskiej konferencji będzie rewizytą po spotkaniu z minister Élisabeth Borne 2 marca w Warszawie. Podczas tamtego spotkania poruszano tematy wodnego transportu śródlądowego, inwestycji na polskich rzekach i dekarbonizacji transportu morskiego.

Dziękujemy za wysłane grafiki.