• <
PZT_1100x200_gif_2020

Lodołamacze dla RZGW. MARS odpowiada

Lodołamacze dla RZGW. MARS odpowiada - GospodarkaMorska.pl

pc

08.02.2017 Źródło: własne

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zwrócił się do MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. o sprostowanie informacji dotyczącej przetargu na budowę lodołamaczy. Poniżej publikujemy jego treść.

„W związku z ukazaniem się na portalu internetowym mstfi.pl artykułu pt. „MSR Gryfia z najlepszą ofertą na lodołamacze” nt. otwarcia ofert w przetargu na budowę lodołamaczy dla RZGW Gdańsku, informuję, że w tekście tym znalazł się szereg nieścisłości. Jako inwestor i organizator ww. przetargu, RZGW w Gdańsku nie wyłonił, do dnia publikacji, najkorzystniejszej oferty. W dalszym ciągu trwa badanie ofert mające na celu rozstrzygnięcie przetargu.

Wspomniana publikacja może mieć wpływ na komisję przetargową i stworzyć fałszywy obraz postępowania w oczach opinii publicznej. Szczególnie, że informacja ta została powielona w portalach internetowych.

Pisząc: „MSR Gryfia z najlepszą ofertą na lodołamacze”oraz „oferta MSR Gryfia posiada najkorzystniejsze warunki, głównie ze względu na oferowaną cenę i okres gwarancyjny”, autor pominął inne ważne kryterium wyboru: doświadczenie wykonawcy. Podkreślam, że najkorzystniejszą ofertę wskaże dopiero postępowanie przetargowe, które, przypomnę, nie ukończyło się w dniu publikacji ww. informacji. Podanie w sposób wybiórczy warunków przetargu, mogło wprowadzić czytelnika w błąd.

Nie jest prawdą, iż „Jednostki dla RZGW w Gdańsku będą wzorowane na tych, które MSR Gryfia wybudowała dla RZGW w Szczecinie. Lodołamacze dla RZGW w Gdańsku mają mieć inne parametry, dostosowane do warunków panujących na Dolnej Wiśle.

Nieścisła jest informacja mówiąca, iż „Obecnie RZGW Gdańsk dysponuje trzema lodołamaczami”. Przypomnę, że RZGW w Gdańsku dysponuje pięcioma lodołamaczami:Tygrys, Orka, Rekin, Foka i
Żbik.

Oczekujemy sprostowania wyżej wymienionych informacji i zrezygnowania z działań mogących wpłynąć na komisję przetargową we wspomnianym postępowaniu.

Na pismo od RZGW MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. odpowiedziało następująco.

„W nawiązaniu do Państwa Pisma z dnia 7 lutego br., wyjaśniamy, iż publikacja artykułu „MSR Gryfia z najlepszą ofertą na lodołamacze” na stronie www.mstfi.pl  (dalej: „artykuł”) nie miała na celu wprowadzenia w błąd ani wpływania na decyzję komisji przetargowej. Naszym zamiarem było  jedynie przekazanie informacji z otwarcia ofert złożonych w postępowaniu przetargowym pn.: Budowa lodołamaczy dla RZGW Gdańsk.
 
W artykule zawarta została informacja na temat wybudowanych przez MSR Gryfia lodołamaczy Andrzej i Stanisław, co stanowi przykład doświadczenia stoczni w zakresie budowy podobnych jednostek.
 
Informacja o  tym, iż jednostki mają być wzorowane na szczecińskich lodołamaczach, bazuje na tekście dostępnym w domenie publicznej pod adresem: http://www.rzgw.gda.pl/?mod=content&path=2,12,401,908, gdzie czytamy: Do Tygrysa, Orki i Rekina (mających od 24 do 31 lat), pełniących obecnie służbę w barwach RZGW, dołączą: jeden lodołamacz czołowy i trzy liniowe. Będą to statki wzorowane na dwóch zwodowanych w zeszłym roku w Szczecinie, jednak przystosowane do warunków panujących na dolnej Wiśle. 
 
Jeżeli nasza publikacja została odczytana jako próba działania mającego wpłynąć na komisję przetargową, przepraszamy, ponieważ w żadnym wypadku nie było to naszą intencją. Jednocześnie zobowiązujemy się do niezwłocznego sprostowania treści artykułu na naszej stronie internetowej”.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 32425,00 $ tona 0,09% 5 maj
 Cynk 2935,00 $ tona -0,81% 5 maj
 Aluminium 2446,00 $ tona 0,49% 5 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.