• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

HHLA przejmuje największego estońskiego operatora terminalu

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski HHLA przejmuje największego estońskiego operatora terminalu

Partnerzy portalu

HHLA przejmuje największego estońskiego operatora terminalu - GospodarkaMorska.pl

Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) przejmuje największego estońskiego operatora terminalu-Transiidikeskuse AS. Umowa została podpisana 26 marca.

Nowa spółka zależna zostanie przydzielona kontraktowo i organizacyjnie firmie HHLA International GmbH. Dzięki temu, HHLA będzie liderem rynku w zakresie obsługi kontenerów w porcie Muuga, położonym w pobliżu estońskiej stolicy. Od 2005 r. HHLA prowadzi również terminal kontenerowy poza Hamburgiem w ukraińskim mieście Odessa.

W komunikacie dotyczącym przejęcia Transiidikeskuse AS, Angela Titzrath, przewodnicząca zarządu HHLA, wyjaśnia: "Estonia jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i pionierem w dziedzinie cyfryzacji. Dlatego z przyjemnością integrujemy Transiidikeskuse AS - już rentowną i wysokowydajną firmę - z rodziną HHLA. Jednym z celów HHLA jest rozwój międzynarodowy, czego przykładem może być właśnie podpisana umowa. Przejęcie pozwala nam wejść na obiecujący rynek regionalny, który oferuje wzrost potencjału dzięki pozycji geograficznej i powiązaniu z "Nowym Jedwabnym Szlakiem". HHLA dodaje teraz nowy rozdział do długiej historii miast hanzeatyckich: Hamburga i Tallina. Jednocześnie będziemy nadal ulepszać port w Hamburgu, inwestując w urządzenia i technologie."

Anatoli Kanajev, założyciel i właściciel Transiidikeskuse AS, dodaje: "Cieszę się, że mogę przekazać odpowiedzialność za Transiidikeskuse AS (TK) firmie HHLA. HHLA ma bogate doświadczenie i wiedzę jako operator terminalu kontenerowego. To zapewni, że Transiidikeskuse AS odniesie sukces w przyszłości, a także zapewni zrównoważony rozwój. " Pan Kanajev będzie wchodził w skład Rady Nadzorczej TK.

Port Muuga jest głównym portem w Estonii i ważnym portem morskim w regionie Morza Bałtyckiego. Nowo nabyta przez HHLA firma jest zdecydowanym liderem na rynku w zakresie obsługi kontenerów w regionie.

Źródło:
hhla.de

Dziękujemy za wysłane grafiki.