• <
konferencj_platforma_lng_2023

Hapag-Lloyd wyróżniony za ekologiczny recykling statków

PMK

06.09.2018 16:50 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Hapag-Lloyd wyróżniony za ekologiczny recykling statków

Partnerzy portalu

Hapag-Lloyd wyróżniony za ekologiczny recykling statków - GospodarkaMorska.pl

Niemiecki przewoźnik kontenerowy Hapag-Lloyd otrzymały certyfikat “DNV GL Excellence Green Star” przyznawany za wysoki standard recyklingu statków. Certyfikat wydało towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL.

- W 2007 roku Hapag-Lloyd, również jako pierwszy armator kontenerowców, otrzymał certyfikat DNV GL ‘Excellence – 5 Stars’. Cieszymy się, że możemy kontynuować tę tradycję. Zamierzamy  – powiedział Anthony J. Firmin, prezes Hapag-Lloyd.

Hapag-Lloyd współpracuje tylko z stoczniami, które pozbywają się złomu ze statków z godnie z najnowszymi standardami ISO 14001 i warunkami Konwencji Hongkong. Przewoźnik także sam monitoruje proces recyklingu, tak by ten zgadzał się z nowymi regulacjami unijnymi, które wejdą w życie od przyszłego roku.

Hapag Lloyd przyznał, że mocną obciął wydatki w pierwszej połowie 2018 roku, by pokryć straty wynikający z rosnących kosztów operacyjnych oraz niskich stawek frachtu.

- Wprowadziliśmy dodatkowe środki w celu pokrycia tych kosztów: krytycznie oceniamy ekonomiczną żywotność naszych systemów statków i dalej optymalizujemy nasze umowy terminali - powiedział Rolf Habben Jansen, dyrektor generalny.

Stawki frachtu spadły w tym okresie o 45 procent, co spowodowało wzrost straty finansowej Hapag-Lloyd do 100,9 mln euro, o 58 proc. więcej niż rok temu. Przychody w tym czasy spadły do 88,7 mln euro.

- Zanotowaliśmy solidny start w bieżącym roku, ale warunki rynkowe stanowią wyzwanie. Stawki frachtowe znajdują się pod presją, koszty bunkra i koszty transportu na niektórych ważnych szlakach wzrosły. Spodziewamy się stopniowej poprawy rynku w 2018 roku - ale wyniki tego ożywienia zobaczymy dopiero w raportach finansowych z drugiej połowy roku - powiedział Rolf Habben Jansen.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.