• <
gryfia_70lat

Grupa Fracht przejęła belgijskiego operatora logistycznego wzmacniając swoją sieć w Afryce

pc

19.07.2018 12:44 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Grupa Fracht przejęła belgijskiego operatora logistycznego wzmacniając swoją sieć w Afryce

Partnerzy portalu

Grupa Fracht przejęła belgijskiego operatora logistycznego wzmacniając swoją sieć w Afryce - GospodarkaMorska.pl

Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, przejęła belgijską firmę logistyczną – Polytra, specjalizującą się w obsłudze rynku afrykańskiego. Dzięki temu sieć oddziałów Fracht AG na świecie powiększyła się o takie kraje jak Kongo, Tanzania, Zambia oraz RPA. W wyniku przejęcia, Grupa Fracht zyskała również biuro w porcie w Antwerpii, który jest jednym z największych na świecie centrów kontenerowych i największym w Europie miejscem obsługi ładunków typu break-bulk.

1 lipca 2018 roku belgijski operator logistyczny Polytra z siedzibą w Antwerpii, stał się częścią Grupy Fracht FWO wraz ze wszystkimi oddziałami w Belgii, Demokratycznej Republice Konga, Tanzanii, Zambii oraz Republice Południowej Afryki. Tym samym liczba biur Grupy Fracht wzrosła na świecie z 90 do 98, a liczba pracowników zwiększyła się do ponad 1200.

Przejęcie firmy Polytra doskonale wpisuje się w strategię firmy Fracht, mającej na celu rozwój usług na kontynencie afrykańskim. Niedawno Grupa Fracht otworzyła swoje oddziały w Rwandzie i Burundi. Dołączenie do tego placówek w Kongu, Tanzanii, Zambii i RPA tworzy doskonałą sieć logistyczną i umożliwia realizację transportów różnych grup towarowych na terenie Afryki, a w szczególności obsługę project cargo dla przemysłu górniczego i energetycznego.

Polytra to belgijski dostawca usług logistycznych, który oprócz sieci biur w Europie i Afryce posiada bogate zaplecze globalnych partnerów. Firma specjalizuje się w usługach logistycznych szytych na miarę, zorientowanych silnie na klienta i opartych na indywidualnych rozwiązaniach. Swoją działalność prowadzi od 1974 roku, ale jej dziedzictwo sięga roku 1816. Jako silny partner logistyczny i ekspert z wieloletnim doświadczeniem, pomaga klientom usprawniać i optymalizować operacje nawet w najtrudniejszych warunkach.

– To świetna wiadomość. Z pewnością nasi klienci skorzystają na tym połączeniu firm, jak też i klienci Polytry, którzy otrzymają dostęp do globalnej i profesjonalnej sieci Grupy Fracht. Rynek afrykański jest trudny, ale perspektywiczny, jednakże swoje usługi można tam rozwijać tylko poprzez rozbudowaną sieć oddziałów lokalnych, które zapewnią skuteczną realizację łańcuchów dostaw dzięki znajomości miejscowego prawa i zwyczajów – mówi Andrzej Bułka, dyrektor zarządzający Fracht FWO Polska.

Szwajcarska Grupa Fracht z siedzibą w Bazylei, działa na rynku od 1955 roku, jako globalny operator logistyczny, specjalizujący się w obsłudze przemysłu. Realizuje łańcuchy dostaw głównie dla branż: energetycznej, maszynowej, chemicznej, automotive. Fracht oferuje usługi specjalistyczne (np. project cargo, express) jak i standardowe, wykorzystując do tego transport drogowy, lotniczy, śródlądowy, morski i kolejowy.

Grupa Fracht działa na 6 kontynentach - w Europie, Azji, obu Amerykach, Australii i Oceanii, Afryce, posiadając już 98 biur. Dzięki rozbudowanej sieci partnerów jej zasięg obejmuje wszystkie kraje świata.

Fracht FWO Polska Sp. z o.o, działa od 2006 r. z siedzibą w Warszawie. Posiada cztery placówki w: Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Jako operator logistyczny dla przemysłu oferuje pełen wachlarz usług, od prostych transportów drogowych, po skomplikowane projekty logistyczne np. związane z dostawami na budowę bloków energetycznych. W realizacji zleceń, Fracht FWO Polska wykorzystuje różne środki i gałęzie transportu – drogowy, lotniczy, morski i kolejowy. Obsługuje ładunki ponadgabarytowe, kontenerowe, całopojazdowe (FTL) i częściowe (LTL), chłodnicze, dostawy just-in-time oraz regularne transporty expressowe na terenie UE. Do grona klientów Fracht FWO należą przedsiębiorstwa z energetyki, przemysłu ciężkiego, chemicznego, branży automotive oraz FCMG i farmaceutycznej. Korzystając z potencjału sieci partnerów Grupy Fracht, polska spółka realizuje dostawy do wszystkich krajów na świecie. Działa w oparciu o certyfikaty ISO14001:2004, ISO9001:2008 oraz wewnętrzną politykę jakości na bazie certyfikacji SwissStandard.pl, która potwierdza, że biznes prowadzony jest zgodnie z wartościami: doskonałość, niezawodność i innowacyjność.  Największym kapitałem Fracht FWO Polska są ludzie. Firma starannie dobiera kadry oraz dba o ich systematyczny rozwój. Obecnie zatrudnia 45 pracowników. 

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.